• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Samsung S20FE LTE 8 /128GB Red

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,477
4,661
Го продавам стариот телефон, купен од Ледиком. Гаранција до Јануари 2023. Се работи за LTE верзија со Exynos 990.
Телефонот е како нов, со една "маана". Има една точка горе каде што се става sim/sd card. Тоа е од тоа што ми падна елекот од клупа (од 20цм) а телефонот со маска на него, ама ете остана како точка, дупче или како да го речам.
Оди комплет како што е купен, со гратис 3 силиконски маски и фолија на екранот и одзади.

Слики од телефонот нема потреба да ставам бидејќи е како што е купен, па една да се види што е "проблемот".

20210910_225246.jpg

Цената е 18.000 денари на рамно.
 

Propeller

Gaining Experience
5 февруари 2015
98
103
Го продавам стариот телефон, купен од Ледиком. Гаранција до Јануари 2023. Се работи за LTE верзија со Exynos 990.
Телефонот е како нов, со една "маана". Има една точка горе каде што се става sim/sd card. Тоа е од тоа што ми падна елекот од клупа (од 20цм) а телефонот со маска на него, ама ете остана како точка, дупче или како да го речам.
Оди комплет како што е купен, со гратис 3 силиконски маски и фолија на екранот и одзади.

Слики од телефонот нема потреба да ставам бидејќи е како што е купен, па една да се види што е "проблемот".

Погледнете го атачментот 103993

Цената е 18.000 денари на рамно.
Екранот ли е малку пукнат или заштитното стакло?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,477
4,661
Не е ништо пукнато или оштетено, со исклучок на точката од слика.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,477
4,661
Не, тоа е некое влакненце само. Исто има рефлексија од нешто

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,679
Мислења
862,125
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно