Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Samsung S20 Plus 5G 12gb ram Snapdragon 865 USA

Статус
Затворена за нови мислења.

Tose1991

Gaining Experience
18 април 2016
57
85
Skopje
Tose1991's setup  
Processor & Cooler
intel i5-9400f
Storage
ssd+hd
PSU
thermaltake 630w
RAM
16gb
Video card
rx 6600xt xfx swft 210
Monitor
LG
Tose1991 додаде нов оглас:

Samsung S20 Plus 5G 12gb ram Snapdragon 865 USA - 23.500 ден.

Продавам Samsung Galaxy S20 Plus 5G Black Snapdragon 12Gb ram 128Gb memory
Телефонот работи на сите мрежи
Се работи за најаката верзија на овој модел со помоќниот Snapdragon 865 5G процесор кој што е 15% побрз и 20% држи повеќе батерија и има подобро процесирање на слики и видео за разлика од европските модели кој што се со Exynos процесор.
Телефонот работи одлично без никакви мани и проблеми и држи батерија, купен е од Америка. Екранот е во одлична состојба, без мртви пиксели Screen...

Видете го целиот оглас...
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
4.976
4.474
Само за тие што се заинтересирани и за 5Г да знаат дека може да имаат мали проблеми кај нас. Не користме баш исти бенд-ови (фреквенции) со америте, има мало преклопување, ама како ќе биде у реалност не се знае баш.
 

Tose1991

Gaining Experience
18 април 2016
57
85
Skopje
Tose1991's setup  
Processor & Cooler
intel i5-9400f
Storage
ssd+hd
PSU
thermaltake 630w
RAM
16gb
Video card
rx 6600xt xfx swft 210
Monitor
LG
Bump Нова цена 22 500 денари
 

Tose1991

Gaining Experience
18 април 2016
57
85
Skopje
Tose1991's setup  
Processor & Cooler
intel i5-9400f
Storage
ssd+hd
PSU
thermaltake 630w
RAM
16gb
Video card
rx 6600xt xfx swft 210
Monitor
LG

Tose1991

Gaining Experience
18 април 2016
57
85
Skopje
Tose1991's setup  
Processor & Cooler
intel i5-9400f
Storage
ssd+hd
PSU
thermaltake 630w
RAM
16gb
Video card
rx 6600xt xfx swft 210
Monitor
LG
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.177
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно