• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Samsung S20+ 8/128 Cosmic Grey

gremlin

Archer
18 октомври 2009
2.795
2.301
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 5800H
Motherboard
Intel HM470
Storage
Samsung 980 Pro 500GB
PSU
300W
RAM
16GB DDR4 Kingston 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 3060 6GB
Case
Lenovo Legion 5 Pro
Mouse
Logitech G703
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
16" IPS 2K 165Hz HDR400
OS
Windows 11 Pro 64Bit
gremlin додаде нов оглас:

Samsung S20+ 8/128 Cosmic Grey - 20.000 ден.

Samsung S20+ 8/128 Cosmic Grey, SM-G985F/DS (дуал сим), купен од мобилара (нов фабрички запечатен) , само што му истече гаранција, користен, во одлична состојба без ниту една гребнатинка, комплет во кутија со сите негови додатоци како USB C AKG слушалки и 25W фаст чарџер. Батеријата не е ослабната барем немам приметено и држи еден ден со нормално користење. Добива редовно месечни апдејти и е на најнов андроид 12 оне уи 4.1.

Моментално уштe го користам ќе може да се земе од идната недела...

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.153
Мислења
894.557
Членови
31.869
Огласи
334
Најнов член
hikagenius
На врв Дно