Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.854
1.582
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Пробано е само со 5д стакло,зашто само такви фолии имаа.Денеска ке пробам во мобиларите низ Струга,на викенд сум, се надевам ке најдам што ке работи.
Aко не завршиш работа кај Зеко, тешко друго место :)))
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.854
1.582
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Каде се наоѓа поточно?
Во безистенот во третиот ходник десно, на средина скоро е дуќанот, гледајќи право накај безистенот. Напред ќе видиш кладилница..денсо од нејзе во ходникот. Исто имаш дукани и кај селската автобуска и наспроти на новата постојка има тобако..позади него 5м има дуќан за мобилни
 

Rejzerot

Practice makes perfect
19 мај 2022
650
1.124
Скопје
Во безистенот во третиот ходник десно, на средина скоро е дуќанот, гледајќи право накај безистенот. Напред ќе видиш кладилница..денсо од нејзе во ходникот. Исто имаш дукани и кај селската автобуска и наспроти на новата постојка има тобако..позади него 5м има дуќан за мобилни
Завршена работа,бев ми ставија, фингерот си работи без проблем, и цената 200 денари,фала ти на препорака.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.854
1.582
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Завршена работа,бев ми ставија, фингерот си работи без проблем, и цената 200 денари,фала ти на препорака.
Струга има повеќе мобилари ама Зеко е најдобар и најстар. Супер што си завршил работа, овие од Скопје тапа биле ахахах
 

moongose

Unbeatable
19 јули 2013
3.913
4.742
Самсунг 24 ултра ќе се користи за пренос на отворањето на олимписките игри.
Не за целосното, туку ќе стават телефони на чамците во кои ќе пловат играчите при отворањето. Овојпат нема да биде на стадион, туку во реката Сена.

 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.628
3.158
Неготино
А ем се намерачив да земам пак Ѕ серија.
Ништо, или пак жаомије или ќе се оди на А серија, освен ако Ѕ23/Ѕ24 (не-ултра) не се добри со батерија.
 

Rejzerot

Practice makes perfect
19 мај 2022
650
1.124
Скопје
View: https://youtu.be/qx8xBUa9g_8?si=qNJE0waR_muYxoy3


Ајде пак Самсунг и батерија корнење. Таман човек ќе помисли, и одма данк толку беше.
Врска нема видеово искрено, јас го имам истиот телефон и батеријата е перфекција,го терам по ден ипол, еве и слики во прилог.

Screenshot_20240622_095757_Device care.jpg Screenshot_20240622_095808_Device care.jpg
 

thexfiles125

Gaining Experience
29 април 2013
217
145
Има некој предлог/искуство за сервис за промена на USB C порт конкретно на S23+? Купен од Mobelix пред година и немам проблеми се до сега кога зафркава портот за полнење некад работи некад не, скап телефон па нејќам да биде осакатен после сервис, во Mobelix се јавив ми рекоа 1200-2000 денари ќе фати, алфа мобил рекоа 2400, Ledikom само 1200, Mobico се областен па цел ден пробувам да ги добивам на телефон а не можам, знае некој најдобар сервис за нешто овакво?
 
Последна промена:

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.628
3.158
Неготино
Има некој предлог/искуство за сервис за промена на USB C порт конкретно на S23+? Купен од Mobelix пред година и немам проблеми се до сега кога зафркава портот за полнење некад работи некад не, скап телефон па нејќам да биде осакатен после сервис, во Mobelix се јавив ми рекоа 1200-2000 денари ќе фати, алфа мобил рекоа 2400, Ledikom само 1200, Mobico се областен па цел ден пробувам да ги добивам на телефон а не можам, знае некој најдобар сервис за нешто овакво?
Јас во алфа имам преку 15 телефони однесено. Добро де, не лично јас, јас имам неколку ама сум праќал луѓе таму бидејќи дечките стварно супер работат. Топло препорачувам.
 

thexfiles125

Gaining Experience
29 април 2013
217
145
Јас во алфа имам преку 15 телефони однесено. Добро де, не лично јас, јас имам неколку ама сум праќал луѓе таму бидејќи дечките стварно супер работат. Топло препорачувам.
Баш тие ми беа прв избор зошто ретко гледам да се жалат од кај нив, многу пофалби обично.
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1.161
3.052
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel I5 13500 /Noctua D14
Motherboard
Gigabyte B760 Gaming X DDR 5
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x16GB DDR5 Kingston Fury Beast @6000Mhz
Video card
MSI 3080 Suprim
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 11 Pro
Има некој предлог/искуство за сервис за промена на USB C порт конкретно на S23+? Купен од Mobelix пред година и немам проблеми се до сега кога зафркава портот за полнење некад работи некад не, скап телефон па нејќам да биде осакатен после сервис, во Mobelix се јавив ми рекоа 1200-2000 денари ќе фати, алфа мобил рекоа 2400, Ledikom само 1200, Mobico се областен па цел ден пробувам да ги добивам на телефон а не можам, знае некој најдобар сервис за нешто овакво?
Пробај исчисти го со тенка пинцета или игла.
Мене така ме заебаваше на с10+,го однесов во мобеликс и дечкото на пултот пред мои очи извади куп ткаенина од портот со пинцета.
Еве до ден денес го користи сопругата и мука нема.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

thexfiles125

Gaining Experience
29 април 2013
217
145
Пробај исчисти го со тенка пинцета или игла.
Мене така ме заебаваше на с10+,го однесов во мобеликс и дечкото на пултот пред мои очи извади куп ткаенина од портот со пинцета.
Еве до ден денес го користи сопругата и мука нема.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Пробував доста, и со блиц од друг телефон гледам и чепкам како дае скрос чисто делува, па чудно, за полнење со USB C на една страна работи, на друга воопшто не полни, а брзо полнење вишем неколку месеци немам, кога работи само споро, користам безжично кога ми треба да наполнам а воопшто нејќе со кабел, како и дае пред да го однесам ќе пробам пак да чепкам нема што да се изгуби ваѓда, можно е од вода да е оштетено зошто често телефон во WC оставам и се опарува од туш и ми вика дека е мокро и треба да се исуши итн, после замена нема да го внесувам така...
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
537
350
Пробував доста, и со блиц од друг телефон гледам и чепкам како дае скрос чисто делува, па чудно, за полнење со USB C на една страна работи, на друга воопшто не полни, а брзо полнење вишем неколку месеци немам, кога работи само споро, користам безжично кога ми треба да наполнам а воопшто нејќе со кабел, како и дае пред да го однесам ќе пробам пак да чепкам нема што да се изгуби ваѓда, можно е од вода да е оштетено зошто често телефон во WC оставам и се опарува од туш и ми вика дека е мокро и треба да се исуши итн, после замена нема да го внесувам така...

Однеси го во видео дата ќе го средат, ми менуваа на с23 ултра екран и на с21 плочка и конектор за полнење пошто јавуваше цело време дека има влага. Не се познава на ниеден од уредите дека некогаш бил отваран и плус деловите си се секако оригинални.
Мислењето е автоматски споено:

И внимавајте при чистење на портот да не е со метален предмет како игла и слично за да не дојде до спој ако допрете неколку пинови истовремено или оштетување на пиновите :)
 

thexfiles125

Gaining Experience
29 април 2013
217
145
Однеси го во видео дата ќе го средат, ми менуваа на с23 ултра екран и на с21 плочка и конектор за полнење пошто јавуваше цело време дека има влага. Не се познава на ниеден од уредите дека некогаш бил отваран и плус деловите си се секако оригинални.
Мислењето е автоматски споено:

И внимавајте при чистење на портот да не е со метален предмет како игла и слично за да не дојде до спој ако допрете неколку пинови истовремено или оштетување на пиновите :)
Се јавив на видео дата, рекоа 2500 за конекторот па најверојатно таму ќе однесам за некој ден, чим се областени ваѓда оригинал ќе сменат фала, мислев само mobico им е областен заборавив за овие да проверам.
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1.170
897
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
SteelSeries Rival 600
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
Се јавив на видео дата, рекоа 2500 за конекторот па најверојатно таму ќе однесам за некој ден, чим се областени ваѓда оригинал ќе сменат фала, мислев само mobico им е областен заборавив за овие да проверам.
Види само како ќе ти го склопат. Мојот беше со прашина на камерата од внатре.
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1.170
897
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
SteelSeries Rival 600
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
За промена на стакло на камера се случи тоа или?
Не. Менував антена и бидејки мора да се отвори задниот капак. Им навлегло прашина бидејки не внимавале, се налепила на стаклото од камерата!
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.854
1.582
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.301
Мислења
978.073
Членови
35.585
Најнов член
Megi
На врв Дно