Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

omegaRED

Adeptus Astartes
13 септември 2011
2.510
3.428
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2TB Samsung 970 EVO Plus, 1TB Silicon Power P34A80, 6TB WD Red + 2TB Toshiba
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX4090 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
Keychron Q3
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
Може фа имаш прљавштина или влага во USB C конекторот за полнење.

Земи од ДМ интердентални четкички и исчисти го конекторот - вакви или слични:


Издувај го и со фен со ладен воздух, и провери го и кабелот.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Riku

Gaining Experience
27 ноември 2021
313
119
Може фа имаш прљавштина или влага во USB C конекторот за полнење.

Земи од ДМ интердентални четкички и исчисти го конекторот - вакви или слични:


Издувај го и со фен со ладен воздух, и провери го и кабелот.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Go izduv so fen no pak go pokazuva istoto. Proveriv so drug kabel istoto go pokazuva.
 

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
894
1.201
може е некоја грешка, игнорирај го едноставно.
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1.159
3.050
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel I5 13500 /Noctua D14
Motherboard
Gigabyte B760 Gaming X DDR 5
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x16GB DDR5 Kingston Fury Beast @6000Mhz
Video card
MSI 3080 Suprim
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 11 Pro
може е некоја грешка, игнорирај го едноставно.
Како бе да го игнорира проблемов коа телефонот е неупотреблив,односно неможе да се пуни?
На секоја тема само некои глупости лупаш и од ракав совети колку да кажеш нешто...

Страшна работа е ова ти,никола100 и орце што му го праите на форумов.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
894
1.201
Како бе да го игнорира проблемов коа телефонот е неупотреблив,односно неможе да се пуни?
На секоја тема само некои глупости лупаш и од ракав совети колку да кажеш нешто...

Страшна работа е ова ти,никола100 и орце што му го праите на форумов.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

па никаде не прочитав дека не може да се полни. Можеби е некоја грешка штом се јавува онака безвеза. И не е лошо да го рестартира можеби ќе го снема откако го исушил.
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.833
5.741
Дали S24 ултра се стабилизираше со екраните и може да се купува веќе?
 

Riku

Gaining Experience
27 ноември 2021
313
119
Telefonot ne se polni, koga ke go vklucis polnacot titka i go dqva vtoroto izvestuvanje. Moze od 10tina obidi da pocne da se polni. Go izduvav so fen, gledav vnatre da nema nesto, probav so drug polnac ama telefonot si go dava izvestuvanjeto i se dodekq stoi istoto nemoze da se polni.
 

infamous21

Intern
23 октомври 2011
18
22
Telefonot ne se polni, koga ke go vklucis polnacot titka i go dqva vtoroto izvestuvanje. Moze od 10tina obidi da pocne da se polni. Go izduvav so fen, gledav vnatre da nema nesto, probav so drug polnac ama telefonot si go dava izvestuvanjeto i se dodekq stoi istoto nemoze da se polni.
Кај другар се случи истото на С23У ама како резултат на контакт со вода и тоа морска.

Сигурен си дека не е потопен во вода?
Ако е, пробај досуши го во текот на денот.
На форум нема да добиеш дијагностика, ке мора на сервис.

Инаку во случајот од погоре излезе дека портата за полнење е изгорена и на овластен сервис е заменета со нова.

Поздрав

Испратено од SM-S918B преку IT.mk форум апликација
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.482
5.727
Telefonot ne se polni, koga ke go vklucis polnacot titka i go dqva vtoroto izvestuvanje. Moze od 10tina obidi da pocne da se polni. Go izduvav so fen, gledav vnatre da nema nesto, probav so drug polnac ama telefonot si go dava izvestuvanjeto i se dodekq stoi istoto nemoze da se polni.
пробај со друг полнач и ако се повтори - терај во сервис
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.192
31.330
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
911
82
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Мене ми се појави оваа порака на С10 порано, уклучен беше fast charging-от. Пробај со исклучување/уклучување на оваа опција дали ќе се среди.
 

2AM

Intern
22 април 2024
22
16
Skopje

Скоти

Practice makes perfect
15 октомври 2013
975
1.627
Го бива ли S24 обичниот со ексинос процесор? Му се имам намерачено, сакам мал и компактен телефон.
 

gremlin

Octogenarian/2
18 октомври 2009
2.872
2.424
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 5800X - CM ML240L V2
Motherboard
Asus TUF B550 Plus
Storage
Samsung 990 Pro 1TB
PSU
1000W Corsair RM1000i
RAM
16GB DDR4 Kingston Renegade 3600Mhz
Video card
Zotac Geforce RTX 3070Ti 8GB AMP Holo Extreeme
Case
CM H500 ARGB
Mouse
Logitech G703
Keyboard
SteelSeries TKL
Audio
Realtek
Monitor
27" Mi 2K 165Hz
OS
Windows 11 Pro 64Bit
Го бива ли S24 обичниот со ексинос процесор? Му се имам намерачено, сакам мал и компактен телефон.
S23 обичниот ти е подобар избор бидејќи држи повеќе батерија, друго екран камери се е исто, е сега ако повеќе ти се бендисува дизајнот на 24-ката тогаш ок е сепак е солиден телефон чим сакаш компактен.
 

GreenRoot

On your way to fame
1 октомври 2011
995
954
Охрид
GreenRoot's setup  
Processor & Cooler
i5 4200U
Storage
Samsung Evo 850 240gb
RAM
8GB
Video card
AMD 8670m
Monitor
15,4''
OS
Windows 7 Home Premium
Вреди да се земе S23 refurbushed за околу 420 долари од ибеј? Сум земал порано телефони од Ибеј со ваков статус, и биле како нови, немале знаци на користење. Препрочитам ибеј бидеќи сакам да платам со ПејПал, а на Алиекспрес нема таква опција.

Или има подобар избор од S23 до 400 долари?
 

Propeller

Gaining Experience
5 февруари 2015
187
184
Вреди да се земе S23 refurbushed за околу 420 долари од ибеј? Сум земал порано телефони од Ибеј со ваков статус, и биле како нови, немале знаци на користење. Препрочитам ибеј бидеќи сакам да платам со ПејПал, а на Алиекспрес нема таква опција.

Или има подобар избор од S23 до 400 долари?

Па и кај нас на старо можеш за толку да го најдеш, околу 400 еур. Бар ќе можеш да го провериш пред да го купиш, а може и гаранција да има.
 

GreenRoot

On your way to fame
1 октомври 2011
995
954
Охрид
GreenRoot's setup  
Processor & Cooler
i5 4200U
Storage
Samsung Evo 850 240gb
RAM
8GB
Video card
AMD 8670m
Monitor
15,4''
OS
Windows 7 Home Premium
Па и кај нас на старо можеш за толку да го најдеш, околу 400 еур. Бар ќе можеш да го провериш пред да го купиш, а може и гаранција да има.
Имам пари на ПејПал што сакам да ги потрошам. Тоа е целиот поблем :D
 

Propeller

Gaining Experience
5 февруари 2015
187
184
Имам пари на ПејПал што сакам да ги потрошам. Тоа е целиот поблем :D

Тогаш разгледај и Пиксел 7 про. Можеш скроз нов да го најдеш за таа цена. 

GreenRoot

On your way to fame
1 октомври 2011
995
954
Охрид
GreenRoot's setup  
Processor & Cooler
i5 4200U
Storage
Samsung Evo 850 240gb
RAM
8GB
Video card
AMD 8670m
Monitor
15,4''
OS
Windows 7 Home Premium
Тогаш разгледај и Пиксел 7 про. Можеш скроз нов да го најдеш за таа цена.Фала. Не знаев дека има про верзија од Пиксел 7. Ке разгледам утре по детално.

Кај s23 најмногу ми се допадна дизајнот и големината на екранот па затоа ми беше прв фаворит.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.192
31.330
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Фала. Не знаев дека има про верзија од Пиксел 7. Ке разгледам утре по детално.

Кај s23 најмногу ми се допадна дизајнот и големината на екранот па затоа ми беше прв фаворит.

P7P/P7 e 3 генерации назад во процесор, ако тоа не ти е фрка не е лош уредот, исто батеријата е просек.
 

Propeller

Gaining Experience
5 февруари 2015
187
184
P7P/P7 e 3 генерации назад во процесор, ако тоа не ти е фрка не е лош уредот, исто батеријата е просек.

Во обична употреба не се приметува разлика во брзината, добро се опримизирани. Единствено ако е гејмер, тогаш да.
Од друга страна голем плус се камерите.
И како најголем, тоа што зимаш нов телефон, а не рифубришед.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.774
Членови
35.416
Најнов член
gpodyt
На врв Дно