Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Filipo10

Intern
5 декември 2023
2
8
Здраво, ме интересира мислење за С23+.Цел живот сум Андроид корисник, последно с9+ ама веќе откажа батеријата, па ќе правам промена.Па се двоумев измеѓу С23+ и Iphone 15(обичен не про или плус), па ме интересира некое ваше мислење.
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.766
5.665
Здраво, ме интересира мислење за С23+.Цел живот сум Андроид корисник, последно с9+ ама веќе откажа батеријата, па ќе правам промена.Па се двоумев измеѓу С23+ и Iphone 15(обичен не про или плус), па ме интересира некое ваше мислење.
Земај S23 Ultra или ако сакаш мал телефон земи S23. Оваа генерација вреди да се земе од Самсунг. А iPhone ако сакаш тоа си е друго и таму секако нема утка, под услов да сакаш ајфон.
 

gremlin

Octogenarian/2
18 октомври 2009
2.860
2.384
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 5800X - CM ML240L V2
Motherboard
Asus TUF B550 Plus
Storage
Samsung 990 Pro 1TB
PSU
1000W Corsair RM1000i
RAM
16GB DDR4 Kingston Renegade 3600Mhz
Video card
Zotac Geforce RTX 3070Ti 8GB AMP Holo Extreeme
Case
CM H500 ARGB
Mouse
Logitech G703
Keyboard
SteelSeries TKL
Audio
Realtek
Monitor
27" Mi 2K 165Hz
OS
Windows 11 Pro 64Bit
Здраво, ме интересира мислење за С23+.Цел живот сум Андроид корисник, последно с9+ ама веќе откажа батеријата, па ќе правам промена.Па се двоумев измеѓу С23+ и Iphone 15(обичен не про или плус), па ме интересира некое ваше мислење.
Од с9+ на С23+ скокот ќе ти биде огромен, бидејќи цел живот користиш андроид слободно земи С23+ како што кажаа годинава е најкомплетен андроид телефон во пазарот како хардвер така и софтвер (не го спомнувам ултра моделот бидејќи е поскап и поголем како уред па претпоставува тука веќе си одбрал големина).
 

head1

Gaining Experience
15 ноември 2016
71
76
Од с9+ на С23+ скокот ќе ти биде огромен, бидејќи цел живот користиш андроид слободно земи С23+ како што кажаа годинава е најкомплетен андроид телефон во пазарот како хардвер така и софтвер (не го спомнувам ултра моделот бидејќи е поскап и поголем како уред па претпоставува тука веќе си одбрал големина).
И ја појдов у Нептун со мисла "обичниот" s23 да го купам ,пошто помал е ,поефтин а со слични перформанси ко Ултрата
и на крај со S23 Ultra излегов од таму


Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

krikro123

Intern
25 август 2016
85
27
Stip
krikro123's setup  
Processor & Cooler
i7 13700HX
Motherboard
MSI Intel
Storage
2TB Micron 3400
PSU
280W
RAM
32GB 4800MHZ
Video card
RTX 4070
Case
MSI Mean Machine
Mouse
Razer Basilisk v3
Keyboard
Corsair K70 RGB Mk.2
Audio
Galaxy Buds 2 Pro
Monitor
2560x1600 240hz
OS
Win10 Home 64bit
s20FE vredi da napravam upgrade na s23 ili s23+? Dali performansite ekranot i baterijata se slicni, bidejki kamerata voopsto ne mi e bitna?
 

Ali G

Gaining Experience
28 мај 2023
94
132
Здраво, ме интересира мислење за С23+.Цел живот сум Андроид корисник, последно с9+ ама веќе откажа батеријата, па ќе правам промена.Па се двоумев измеѓу С23+ и Iphone 15(обичен не про или плус), па ме интересира некое ваше мислење.
Прво сам треба да си одговориш на прашањето кој оперативен систем повеќе ти одговара Андроид или IOS. Доколку сакаш Андроид сега ти е перфектен момент да земеш с23 серија, едноставно Самсунг направи полн погодок со с23ките (сите не само ултрата) и се огромен апгрејт во однос на с22ките а камо врз с9 плуската. Доколку земаш Ајфон мене лично се освен про верзијата ми немаат смисла. Плаќаш реално многу а добиваш телефон без посебна зум камера и 60Hz екран, технологија од 2015та. Изборот е твој голем си :)
 
Последна промена:

Potop

Gaining Experience
26 декември 2013
360
481
Едно прашање во врска со с23 ултра.
Би сакал да го земам овој модел па ме интересира која е разликата помеѓу европскиот модел и моделите во ледиком, мобеликс...
Многу тешко се доаѓа по мобилариве до европскиот модел кој 99% е 8/256 за разлика од 12/256 како кај останативе.
Јасно ми е околу гаранцијата дека од телеком, сетек, нептун а1 и останативе е можеби повалидна ама освен ова некоја реална разлика?
800 евра за 12/256 модел мислам дека е одлична цена.

Sent from my SM-G781U using Tapatalk
 

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
752
1.003
Едно прашање во врска со с23 ултра.
Би сакал да го земам овој модел па ме интересира која е разликата помеѓу европскиот модел и моделите во ледиком, мобеликс...
Многу тешко се доаѓа по мобилариве до европскиот модел кој 99% е 8/256 за разлика од 12/256 како кај останативе.
Јасно ми е околу гаранцијата дека од телеком, сетек, нептун а1 и останативе е можеби повалидна ама освен ова некоја реална разлика?
800 евра за 12/256 модел мислам дека е одлична цена.

Sent from my SM-G781U using Tapatalk

нема никаква разлика, телефонот е најдобар за таа цена моментално, ти даваат една година нивна гаранција и тоа е тоа.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.356
1.091
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

FLEGMA

Illuminator
2 август 2012
10.953
17.851
Пристигна Android 14 со One UI 6 на Samsung A52s

Го ставив. Има сешто, нешто и ништо конкретно.
Некој да сподели импресии?
 
28 јануари 2017
1.807
4.042
Ресен
Пристигна Android 14 со One UI 6 на Samsung A52s

Го ставив. Има сешто, нешто и ништо конкретно.
Некој да сподели импресии?
Некои работи што ги заприметив на прва:
 • Фонтот е за нијанса поголем, попрегледен, некаде болдиран
 • Осветлување на екранот можиш да подесиш со еден свајп да речам
 • Некои работи се по минималистички пример барот за нотификации, музиката таму нашминкана
 • Во сетингс батеријата е ставена дирекно кога ќе отвориш, можда и некои други
 • Камерата има повеќе шорткати
 • Можда нешто пофлуиден, не сум сигурен.
 • Батеријата иста
 

GoranMak

Gaining Experience
13 февруари 2020
177
176
Samsung adds new devices to self-repair program and expands to 30 more countries in Europe

At the same time, Samsung is also expanding the program’s reach to 30 new countries in Europe including:

Albania, Andorra, Austria, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Czechia Republic, Denmark, Estonia, Finland, Greece, Hungary, Ireland, Kosovo, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Monaco, Montenegro, North Macedonia, Norway, Portugal, Romania, Serbia, Slovakia, Slovenia and Switzerland.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.356
1.091
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

gremlin

Octogenarian/2
18 октомври 2009
2.860
2.384
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 5800X - CM ML240L V2
Motherboard
Asus TUF B550 Plus
Storage
Samsung 990 Pro 1TB
PSU
1000W Corsair RM1000i
RAM
16GB DDR4 Kingston Renegade 3600Mhz
Video card
Zotac Geforce RTX 3070Ti 8GB AMP Holo Extreeme
Case
CM H500 ARGB
Mouse
Logitech G703
Keyboard
SteelSeries TKL
Audio
Realtek
Monitor
27" Mi 2K 165Hz
OS
Windows 11 Pro 64Bit

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
752
1.003
5 дена пред да излезе с24 ќе купуваш с23? јас би почекал ама ако ти е хитно секако е топ уред.

па нема да биде многу различен, освен рамката од титаниум што ќе биде на новиот. И нормално една генерација снапдрагон процесор погоре.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.549
Мислења
964.771
Членови
34.919
Огласи
2.633
Најнов член
martinbogatinoski
На врв Дно