Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Chaeld10_8

On your way to fame
29 март 2011
1.051
907
Дали некој би се нафатил да отстрани патерн вез да се избришат податоци како слики видеа .... се работи за телефон од починато лице податоците се за успомен

Sent from my V2208 using Tapatalk
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
7.251
7.393
mikrotikmacedonia.online
samsungfact-04-10-2023-0001.jpg


600$ или кај нас нешто над 600€ ! За тие пари го имаш S23 со понов чипсет и подобри камери.
 

Ali G

Gaining Experience
28 мај 2023
53
82
samsungfact-04-10-2023-0001.jpg


600$ или кај нас нешто над 600€ ! За тие пари го имаш S23 со понов чипсет и подобри камери.
Тежок фејл стана ФЕ серијава, едино ќе вреди можда после 6,7 месеци кога ќе сфатат дека не се продава па ќе ја спласнат цената и ќе ја стават на промоција со galaxy watch/buds.
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
7.251
7.393
mikrotikmacedonia.online
Тежок фејл стана ФЕ серијава, едино ќе вреди можда после 6,7 месеци кога ќе сфатат дека не се продава па ќе ја спласнат цената и ќе ја стават на промоција со galaxy watch/buds.
Дури и тогаш е дискутабилно дали ке биде добар дил со оглед на тоа дека и S23 ке спласне уште некое евро повеќе. Не дека S23 ке оди уште многу долу, бидејки веќе е стабилизирана цената.
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
7.251
7.393
mikrotikmacedonia.online
Некаде пишав дека S24 (не ултра) ке биде промашена серија од телефон.. Еве и зошто.


Сега е инфериорен во споредба со SDGen2 а тек да се спореди со SDGen3 кој ке биде во ултрата наредна година. Партали ке биде.
 

head1

Gaining Experience
15 ноември 2016
70
69
Некаде пишав дека S24 (не ултра) ке биде промашена серија од телефон.. Еве и зошто.


Сега е инфериорен во споредба со SDGen2 а тек да се спореди со SDGen3 кој ке биде во ултрата наредна година. Партали ке биде.
Ќути на време си купив 23 ултра

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.620
5.504

stojatoni

Intern
3 декември 2012
66
44
Miami, Florida
дечки да не знае некој поениве од Самсунг колкава вредност имаат?
Колку што знам Се искористуваат при следно купување?
 

Атачменти

  • 387477654_817174200089087_5383501484713093085_n.jpg
    387477654_817174200089087_5383501484713093085_n.jpg
    87,8 KB · Прегледи: 66

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.949
31.061
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1.139
2.985
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel I5 13500 /Noctua D14
Motherboard
Gigabyte B760 Gaming X DDR 5
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x16GB DDR5 Kingston Fury Beast @6000Mhz
Video card
MSI 3080 Suprim
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 11 Pro
Треба да ти се ептен летнати пилињата или да си екстремен јабука фан бој за со мирна совест да дадеш 1500 евра за овој ништопосебно телефон викан 15промакс...
Неспоредливо помалку добиваш за парите во однос на S23ultra.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
7.251
7.393
mikrotikmacedonia.online
Треба да ти се ептен летнати пилињата или да си екстремен јабука фан бој за со мирна совест да дадеш 1500 евра за овој ништопосебно телефон викан 15промакс...
Неспоредливо помалку добиваш за парите во однос на S23ultra.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Истата прича ја прави Самсунг со S23FE што го шитка по цена на обична S23-ка. Се разбира цената ке спласне брзо на FE ама со толку висока стартна цена тешко.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.566
4.413
Писти Охту
Истата прича ја прави Самсунг со S23FE што го шитка по цена на обична S23-ка. Се разбира цената ке спласне брзо на FE ама со толку висока стартна цена тешко.
S23 FE е тотална утка, exynos процесор и грд дизајн, сето то по висока цена. макс 400е треба да е тој телефон, ни денар појќе
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.949
31.061
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
S23 FE е тотална утка, exynos процесор и грд дизајн, сето то по висока цена. макс 400е треба да е тој телефон, ни денар појќе

Споредувате цена на стабилизирани уреди и нови
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
7.251
7.393
mikrotikmacedonia.online
S23 FE е тотална утка, exynos процесор и грд дизајн, сето то по висока цена. макс 400е треба да е тој телефон, ни денар појќе
Така да, макс 450 евра. Тоа би бил вистински FE за луѓе што сакаат некакво флегшиш искуство.
Споредувате цена на стабилизирани уреди и нови
Сеедно. Не може да продаваш инфериорен уред по цена на "стабилизиран" флегшип.
 

Скоти

Practice makes perfect
15 октомври 2013
875
1.461
Вреди ли да се земе S23 Ultra сега за некои 860е или да се чека 24 Ultra нормално по разумна цена.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.566
4.413
Писти Охту
Вреди ли да се земе S23 Ultra сега за некој 860е или да се чека 24 Ultra нормално по разумна цена.
Би чекал до кај мај одприлика когс би се стабилизирала цената. Сега сум со ѕ23u и би го сменил тек дури догодина. Ако ти се чека, чекај, ако не земај сега.
 

despotovikj

On your way to fame
7 март 2014
1.209
665
Skopje
despotovikj's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X + AMD Ryzen Wraith Prism RGB
Motherboard
ASUS TUF GAMING ATX B550-PLUS
Storage
500GB Samsung 980 NVMe M.2 + ADATA LEGEND 710 512GB
PSU
CoolerMaster Elite V3 500W
RAM
x2 Kingston 8GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM FURY Beast RGB
Video card
GeForce® GTX 1660 SUPER™ OC 6G
Case
ATX Midi Tower Case Deepcool CC560 Black
Mouse
ASUS ROG Strix Impact II Wireless
Keyboard
AOC GK500 Gaming Full RGB Mechanical Keyboard
Audio
AOC GH300 USB Gaming Headset
Monitor
AOC Gaming Monitor 24G2SAE 1080p/VA/165 Hz
OS
Windows 11 PRO
Вреди ли да се земе S23 Ultra сега за некои 860е или да се чека 24 Ultra нормално по разумна цена.
Имаш сега промоција ако земеш s23 ultra од официјалниве продавници даваат s21fe гратис.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.044
Мислења
954.461
Членови
34.468
Огласи
2.273
Најнов член
idriz
На врв Дно