• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

FLEGMA

Illuminator
2 август 2012
10.472
16.693
Овие со Ајфони се од друга димензија.
Меџутим не секогаш им пали "носењето масло" пошто овие им ја кинат батеријата со апдејт.
 
28 јануари 2017
1.671
3.745
Ресен
Овие со Ајфони се од друга димензија.
Меџутим не секогаш им пали "носењето масло" пошто овие им ја кинат батеријата со апдејт.
Ако ова беше за мене, имам a52s и не сум имал ајфон од 3GS и пак со масло, за секој случај :)
 

mkd

Gaining Experience
5 јуни 2007
286
131
Од пред околу една седмица сум на Android 13 на Samsung S20FE.

Ми се појави проблем да алармите се деактивираат. Тоа ми се случи ноќта после апдејтот, но и претходнава вечер. Дали и некој друг се соочил со истиот проблем?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.561
30.653
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Од пред околу една седмица сум на Android 13 на Samsung S20FE.

Ми се појави проблем да алармите се деактивираат. Тоа ми се случи ноќта после апдејтот, но и претходнава вечер. Дали и некој друг се соочил со истиот проблем?

clear cache & data na clock
 

FLEGMA

Illuminator
2 август 2012
10.472
16.693
Уште една утка и промашен телефон


Се после А52s е срање.
Нема(ат) чипови. Се почесто ќе среќаваме вакви ситуации.
Кај другите, во средниот сегмент, мислам дека Mediatek ќе биде единствен избор.

Intel vs AMD пресликано кај мобилните.
Snapdragon само кај висока класа по висока цена.
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.065
8.427

Gecas12

Gaining Experience
27 септември 2019
72
68
Земале iPhone 8 и додале 2 камери позади само

Погледнете го атачментот 120091

Погледнете го атачментот 120092

Барем нека отпуштат дизајнери, нека финансираат софтвер.
Како бе исто само додале 2 камери плус? Хаахха, автоматски не е исто. Можеби андроид за да се разликува треба странично да ги поставува камерите наместо фингерпринт, мада и така ќе испадни дека го копира apple во оригиналност испред практичност.
 

no_retreat

Gaining Experience
22 јануари 2011
255
431

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.063
6.306
Скопје
www.facebook.com

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
991
585
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Не ви е бесполезна дискусија за кој од кого украл дизајн, скоро сме 23та
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.561
30.653
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.561
30.653
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.328
8.991
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVME & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3200Mhz
Video card
Intel UHD730
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit

FLEGMA

Illuminator
2 август 2012
10.472
16.693
Уште некни го имаше декемврискиот печ.

Батеријава е гром. 5 и пол часа со преостанати 60% батерија
Додуша 99% од времето сум на WiFi. Како и да е, одличен е телефонот.
Гледам сеуште се нуди во сетек.

ОСвен фактот што никој на светов не знае зошто Good Lock не е достапен секаде во светот. А не планирам да инсталирам силувани apk фајлови кои не можат да се апдејтираат на регуларен начин со оглед на тоа што овој сет на програми длабоко задира во UI-то па не сакам едно гајле повеќе.
Уште тоа ми фали..
 

SiPy`

Unbeatable
23 јуни 2015
2.999
5.142
Уште некни го имаше декемврискиот печ.

Батеријава е гром. 5 и пол часа со преостанати 60% батерија
Додуша 99% од времето сум на WiFi. Како и да е, одличен е телефонот.
Гледам сеуште се нуди во сетек.

ОСвен фактот што никој на светов не знае зошто Good Lock не е достапен секаде во светот. А не планирам да инсталирам силувани apk фајлови кои не можат да се апдејтираат на регуларен начин со оглед на тоа што овој сет на програми длабоко задира во UI-то па не сакам едно гајле повеќе.
Уште тоа ми фали..
EOL е веќе моделов, тоа што останало на залиха и толку ќе биде.

Ако сакаш да се замараш со кастамизација, повели.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.561
30.653
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Уште некни го имаше декемврискиот печ.

Батеријава е гром. 5 и пол часа со преостанати 60% батерија
Додуша 99% од времето сум на WiFi. Како и да е, одличен е телефонот.
Гледам сеуште се нуди во сетек.

ОСвен фактот што никој на светов не знае зошто Good Lock не е достапен секаде во светот. А не планирам да инсталирам силувани apk фајлови кои не можат да се апдејтираат на регуларен начин со оглед на тоа што овој сет на програми длабоко задира во UI-то па не сакам едно гајле повеќе.
Уште тоа ми фали..

Aj vidi pak za good lock, jas go imam u store
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.328
8.991
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVME & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3200Mhz
Video card
Intel UHD730
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Уште некни го имаше декемврискиот печ.
Да бидам искрен не проверував воопшто, само ми стигна ова, а претпоставував дека е достапно од пред некој ден. Абе кул телефонче вака, батеријата не е лоша, ама не е ни најсјајна, на пример да појдеш некаде во соседството, пример Црна Гора, ќе поминеш низ Косово и Албанија, значи вклучувајќи ја нашата мрежа, тоа се тотално 4 држави и којзнае колку оператори на кои нема успешно да се закачи. Летоска бев на таква авантура, појдов од Црна Гора со 100%, стигнав во Мк после 12 саати, ме фатија гужви некои и сликав само неколку слики по пат, батеријата во Скопје ми беше на 20 и нешто проценти. Се тоа од префрлање од мрежа на мрежа.

Е, на понежната половина Покото, х4pro мислам беше, го оставаш на 100%, одиш завршуваш куварско, стануваш пратеник и се враќаш дома уште седи на 100%...
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.561
30.653
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Го нема
Ти го имаш на кој Самсунг? Не ти е чепкан CSC?

Не ми е, S22U snapdragon има goodlock (претходно немав)

Друго, A23 5G ќе биде со Snapdragon 695 5G (2x Cortex A78 @2.2ghz vs 2x Cortex A76 @2.2ghz) огромен апгрејд и уште еден телефон од ентери левел за препорака наспроти ximo.
Мислењето е автоматски споено:

Е, на понежната половина Покото, х4pro мислам беше, го оставаш на 100%, одиш завршуваш куварско, стануваш пратеник и се враќаш дома уште седи на 100%...

Нормално, кога сите апликации во позадина ги кине.
 
Последна промена:

GoranMak

Gaining Experience
13 февруари 2020
75
75
Good Lock апликација не ја наоѓа во Галакси Стор ни на С21 ФЕ.

На Андроид 13, battery life остана ист како што си беше

319338290_491396219763775_3649895566778621761_n.jpg
 

gremlin

Octogenarian/2
18 октомври 2009
2.812
2.327
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 5800X - CM MA620P
Motherboard
Asus TUF B550 Plus
Storage
Samsung 980 Pro 500GB
PSU
1000W Corsair RM1000i
RAM
16GB DDR4 Kingston Renegade 3600Mhz
Video card
Zotac Geforce RTX 3070Ti 8GB AMP Holo Extreeme
Case
CM H500 ARGB
Mouse
Logitech G703
Keyboard
SteelSeries TKL
Audio
Realtek :D
Monitor
27" Mi 2K 165Hz
OS
Windows 11 Pro 64Bit
Не ми е, S22U snapdragon има goodlock (претходно немав)

Друго, A23 5G ќе биде со Snapdragon 695 5G (2x Cortex A78 @2.2ghz vs 2x Cortex A76 @2.2ghz) огромен апгрејд и уште еден телефон од ентери левел за препорака наспроти ximo.
Мислењето е автоматски споено:Нормално, кога сите апликации во позадина ги кине.
Немам ни јас goodlock ама ти имаш Snapdragon S22 Ultra кој не е за овој пазар затоа можеби имаш аксес до апликацијата.
 

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1.657
983
Немам ни јас goodlock ама ти имаш Snapdragon S22 Ultra кој не е за овој пазар затоа можеби имаш аксес до апликацијата.
Не е поради С22 туку од акаунтот што е регистриран надвор од МК мислам

Sent from my Samsung Galaxy 20 Note Ultra SM-N986U using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.215
Мислења
918.775
Членови
32.873
Огласи
1.031
Најнов член
RobertT
На врв Дно