• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1.132
866
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
SteelSeries Rival 600
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
А53 е утка на годината. Само А52ѕ или А73 од самсунг!
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
314
624
херцажа
А53 е утка на годината. Само А52ѕ или А73 од самсунг!
Браво. Ги имаш тестирано трите модели и си го извлекол овој заклучок или си видел 10 минутно видео на јутуб па ни повторуваш шо кажале ?
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1.132
866
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
SteelSeries Rival 600
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
Браво. Ги имаш тестирано трите модели и си го извлекол овој заклучок или си видел 10 минутно видео на јутуб па ни повторуваш шо кажале ?
Само безвредни коментари даваш, и ја уништуваш/тупиш темава. Немора на секој коментар реплика да ставаш. Барем излези со некој докази, а не безвредни коментари!
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.065
6.013
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Браво. Ги имаш тестирано трите модели и си го извлекол овој заклучок или си видел 10 минутно видео на јутуб па ни повторуваш шо кажале ?
Која ти е поентата со контрирањево? Да не треба сите уреди лично да ги тестираме за да донесеме било каков заклучок? За помалку пари добиваш уред со појак хардвер, што не е јасно? Едноставно подобра зделка е.
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
314
624
херцажа
Само безвредни коментари даваш, и ја уништуваш/тупиш темава. Немора на секој коментар реплика да ставаш. Барем излези со некој докази, а не безвредни коментари!
Добар доказ наведе и со коментаров и со претходниот, браво уште еднаш!
Од која вредност е коментарот дека A53 е утка ? Оти ти така си одлучил ? Misleading ти е коментарот, автоматски ти е безвреден.
P.S.
A53 > A52s
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.306
30.236
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Добар доказ наведе и со коментаров и со претходниот, браво уште еднаш!
Од која вредност е коментарот дека A53 е утка ? Оти ти така си одлучил ? Misleading ти е коментарот, автоматски ти е безвреден.
P.S.
A53 > A52s

 
Последна промена:

deni.mitev

On your way to fame
7 октомври 2014
874
750
Добар доказ наведе и со коментаров и со претходниот, браво уште еднаш!
Од која вредност е коментарот дека A53 е утка ? Оти ти така си одлучил ? Misleading ти е коментарот, автоматски ти е безвреден.
P.S.
A53 > A52s
Што си купил тоа си користи, неможе 53 да е послаб од 52 , појака бројка е.
 

Gaston

Unstoppable
9 февруари 2011
1.677
3.074
Gaston's setup  
Audio
AR
А53 е утка на годината. Само А52ѕ или А73 од самсунг!
Уствари, треба некој опасно да те заебе за да земеш А53. Друга причина нема зашто некој би го одбрал тоа срање.

Рецимо некој зел, сватил дека се заебал и сеа сака да заебе други луѓе за да не биде едини заебан и да се утеши сам себе со тоа шо ќе заебе друг да се заебе да земе зашто он се заебал.
Мда :oops:

Глориа бургер, да не имаш А53?
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.065
6.013
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Уствари, треба некој опасно да те заебе за да земеш А53. Друга причина нема зашто некој би го одбрал тоа срање.

Рецимо некој зел, сватил дека се заебал и сеа сака да заебе други луѓе за да не биде едини заебан и да се утеши сам себе со тоа шо ќе заебе друг да се заебе да земе зашто он се заебал.
Мда :oops:

Глориа бургер, да не имаш А53?
Глеј во што ги сменил аватарот и локацијата. Obvious troll is obvious, moving on...
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
314
624
херцажа
Уствари, треба некој опасно да те заебе за да земеш А53. Друга причина нема зашто некој би го одбрал тоа срање.

Рецимо некој зел, сватил дека се заебал и сеа сака да заебе други луѓе за да не биде едини заебан и да се утеши сам себе со тоа шо ќе заебе друг да се заебе да земе зашто он се заебал.
Мда :oops:

Глориа бургер, да не имаш А53?
Ме провали упм :oops:.. Имам А53 :(
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.723
14.402
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Уствари, треба некој опасно да те заебе за да земеш А53. Друга причина нема зашто некој би го одбрал тоа срање.

Рецимо некој зел, сватил дека се заебал и сеа сака да заебе други луѓе за да не биде едини заебан и да се утеши сам себе со тоа шо ќе заебе друг да се заебе да земе зашто он се заебал.
Мда :oops:

Глориа бургер, да не имаш А53?

Пер, тоа за женење важеше, не за телефони, зарем има до толку злобни луѓе да го прошират скоупот?!?!?
 

mihovkris

Баниран/a
1 јуни 2016
2.575
2.079
Неготино
Брату што мака виде со телефонов, не знам зошто го чуваш толку време. :)
Ќе се менува за 20тина дена, после тоа оди кај девојка ми. И кажав дека може да го фрли од тераса слободно у секој момент.
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.167
8.634
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVME & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3200Mhz
Video card
Intel UHD730
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Ќе се менува за 20тина дена, после тоа оди кај девојка ми. И кажав дека може да го фрли од тераса слободно у секој момент.
Она ќе ти рече дека телефонот совршено работи и ќе ти набива на глава како непотребно трошиш пари на глупости и мераци, еве да ме плукнеш ако не излезе така :D
 

Sharlovski

Unstoppable
28 јануари 2017
1.605
3.607
Ресен
Она ќе ти рече дека телефонот совршено работи и ќе ти набива на глава како непотребно трошиш пари на глупости и мераци, еве да ме плукнеш ако не излезе така :D
Некој ко од искуство да зборува :)
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.167
8.634
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVME & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3200Mhz
Video card
Intel UHD730
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5.875
5.659
Ethermine
www.facebook.com
Уште не ми кажале директно, ама ја чувствувам тензијата во воздухот :D
Ќути бар вашите се поарни колку толку, на мојава стално и гораат екраните и остануваат жолти флеки баш покрај рамката. Ај да речеш на 1 тел да е ама 3 телефони во 1.5 година не ке да е случајност. И 3 различни модели.
Мислењето е автоматски споено:
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.167
8.634
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVME & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3200Mhz
Video card
Intel UHD730
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Ќути бар вашите се поарни колку толку, на мојава стално и гораат екраните и остануваат жолти флеки баш покрај рамката. Ај да речеш на 1 тел да е ама 3 телефони во 1.5 година не ке да е случајност. И 3 различни модели.
Мислењето е автоматски споено:
Сигурно те шамара со нив дури спиеш да ти се освети што и ја полниш куќата со хардвер хахаха.
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.167
8.634
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVME & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3200Mhz
Video card
Intel UHD730
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit

deni.mitev

On your way to fame
7 октомври 2014
874
750

Кој планира да купува нова серија самсунг телефони нека направи регистрација на линков за новите телефони и остали работи :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.458
Мислења
901.510
Членови
32.169
Огласи
540
Најнов член
MartinLee33
На врв Дно