• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

DrMTR

Guru
27 март 2014
7.003
7.127
www.mikrotikmacedonia.net
Комедија


Сабајлево

Screenshot-20220704-142256-Software-update.jpg
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.164
8.624
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVME & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3200Mhz
Video card
Intel UHD730
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
12ка, да. Секој нареден апдејт и фингерпринтот се заебува уште повеќе. Ултра спор е моментално.
Бате ти се изнамачи со телефонов, земи продај тоа и купи си друг. Те читам во темава и искрено жал ми паѓа, срамота за самсунг.
 

mihovkris

Баниран/a
1 јуни 2016
2.575
2.079
Неготино
Бате ти се изнамачи со телефонов, земи продај тоа и купи си друг. Те читам во темава и искрено жал ми паѓа, срамота за самсунг.
Ќе го истерам уште месец ипол, после тоа мењаме :D Ќе го продадев да не ми пукнеше екранот (има една долга линија само).
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.164
8.624
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVME & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3200Mhz
Video card
Intel UHD730
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit

despotovikj

On your way to fame
7 март 2014
1.111
603
Да не знае некој случајно каде се продаават uag, nilkin ili spigen маски за samsung ? Конкретно за z flip 3 ?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.301
30.230
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
S21U Stock night mode,

Идентичен зум/crop,

S3.jpg

S21U GCAM night mode,

S21U G.jpg


hahaha-lol.gif
 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3.697
4.330
1. S22 Ultra Snapdragon видов дека за 4G ги има B3 и B20, така да не очекувам проблеми со 4G.

За 5G Telekom не можев да најдам кои канали се користат, ќе може S22U SD да работи со 5G Telekom?

2. Дали некоја мобилара во МК која продава S22 Ultra Snapdragon издава фискална/фактура?
 

ksimon

Gaining Experience
29 април 2011
411
221
Samsung Galaxy S10 plus. Почнав да го користам пред скоро време. Вчера го измив под вода, (малку и со течен сапун), почна да се понаша :) Треперење на дисплејот, тачот не најпрецизен. По неколку саати го затемнив мануелно дисплејот, до толку да сега не гледам ништо. Прашање: Како да му направам ресет фабрички, или некако да го осветлам дисплејот преку компјутер, пошто нели, не можам да гледам што кликам, темен е дисплејот. Вибрира, дава тон на клик коа ке стиснам нешто на бавтанаана, ама нема слика. Рикавери мод не можам да направам со копчињата, пошто пак нели,не се гледа ништо. Фала.
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
595
741
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
Извини, не знам како да ти помогнам за factory reset кога екранот не работи, може да пробаш да го конектираш на компјутер и преку апликацијата за Samsung на Windows да пробаш ресет.
Искрено не знам како тоа би помогнало во твојот случај, ама страшно многу ме интересира дали стварно миеше телефон со течен сапун ?
Ако да, зошто ?
 

mihovkris

Баниран/a
1 јуни 2016
2.575
2.079
Неготино
Samsung Galaxy S10 plus. Почнав да го користам пред скоро време. Вчера го измив под вода, (малку и со течен сапун), почна да се понаша :) Треперење на дисплејот, тачот не најпрецизен. По неколку саати го затемнив мануелно дисплејот, до толку да сега не гледам ништо. Прашање: Како да му направам ресет фабрички, или некако да го осветлам дисплејот преку компјутер, пошто нели, не можам да гледам што кликам, темен е дисплејот. Вибрира, дава тон на клик коа ке стиснам нешто на бавтанаана, ама нема слика. Рикавери мод не можам да направам со копчињата, пошто пак нели,не се гледа ништо. Фала.
Ау сине па ти се бодеш ...
Ако си намалил брајтнес, не можеш да го зголемиш сеа? Бидејќи користење brightness и дифолт brightness што е на recovery врска немаат едно со друго.
 

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2.442
3.090
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2xSilicon Power P34A80 1TB, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX 3080 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
Како да влезам во рикавери?

Исклучи го телефонот. Приклучи го на кабел (компјутер/полнач), почекај да се појави знакот за полнење, држи ги Volume + и Power копчето 10-тина секунди, пушти го Power копчето продолжувајќи да држиш Volume +.
 

mihovkris

Баниран/a
1 јуни 2016
2.575
2.079
Неготино
Како да влезам во рикавери?
Ако сеуште не можеш да го користиш екранот, користи ја постапката спомната од @omegaRED само место да го исклучиш, држи го power копчето 10тина секунди додека не удри Force reboot, а во меѓувреме нека ти е приклучен на ПЦ со кабел. Кога ќе дрмне, држи power + vol up.
 

ksimon

Gaining Experience
29 април 2011
411
221
Нели рековме дека е блек скрин? Значи, држење копчиња заедно не е опција.
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.164
8.624
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVME & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3200Mhz
Video card
Intel UHD730
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
@ksimon dude, you are milking a dead cow...
 

ksimon

Gaining Experience
29 април 2011
411
221
Закачи го на ТВ ако има HDMI излез
Где си бре ти :) ХДМИ нема. SAMSUNG S10 plus.
Мислењето е автоматски споено:

Ај препорака за мобилара, и отприлике колку би била реална цена за промена на дисплеј? АКо е до тоа, мада ќе ги пробам сите опции прво..
Мислењето е автоматски споено:

Све работи. Пуни, клика, итн...само нема слика и од памтење не можам да го "осетам" кај е што, пошто од ептен скоро почнав да го користам.
Мислењето е автоматски споено:

S10 plus ima bixby kopce, toa treba da go koristi :rolleyes:
Имаш ти решение?
Мислењето е автоматски споено:

Исклучи го телефонот. Приклучи го на кабел (компјутер/полнач), почекај да се појави знакот за полнење, држи ги Volume + и Power копчето 10-тина секунди, пушти го Power копчето продолжувајќи да држиш Volume +.
Кога го приклучувам на лаптоп , го појавува како драјв, внатре нема ништо (веројатно од што кликав рековери, итн по осет, со копчињата), дава звук на полнење, ама не се појавува слика. Едноставно како да е скроз затемнет екранот. (Ако не е прегорен, како ли се вика). Значи, не се гледа ништо на дисплејот. А сите кликови и звуци ги дава. Значи дека све работи, освен дисплејот. (Којшто може е и само скроз затемнет) .
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43.440
Мислења
901.082
Членови
32.158
Огласи
526
Најнов член
Wanderer385
На врв Дно