• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1.125
855
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
На А52ѕ си има скоро секој месец апдејт.
 

gloria borger

Gaining Experience
10 мај 2018
136
249
Dorsia
На А52ѕ си има скоро секој месец апдејт.
Тоа е поентата друже. Зошто на А52 си има а на S20FE си нема ?
Консистентноста е битната ствар што ја нема кај Самсунг. Нека си има кај сите поддржани модели подеднакво или нека си нема кај никој.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.080
29.892
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Тоа е поентата друже. Зошто на А52 си има а на S20FE си нема ?
Консистентноста е битната ствар што ја нема кај Самсунг. Нека си има кај сите поддржани модели подеднакво или нека си нема кај никој.

Затоа што зависи од дистрибуција на апдејти, по региони и по старост на модели. Тоа ти кога ќе имаш фирма да го нудиш за сите исто да биде, само Apple го прави тоа никој од андроид светот. Samsung неретко е побрз од Google со апдејти, и нудат 5 години поддршка на сите тазе модели, се тоа додека уредите можат да се најдат за цена од 250 евра, не постои таков андроид бренд во моментов. One plus има 10 на уреди, и пак се со месеци позади Samsung, кој воедно е единствениот бренд кој исфрли low end уреди со андроид 12 од фабрика.
 

gloria borger

Gaining Experience
10 мај 2018
136
249
Dorsia
Затоа што зависи од дистрибуција на апдејти, по региони и по старост на модели. Тоа ти кога ќе имаш фирма да го нудиш за сите исто да биде, само Apple го прави тоа никој од андроид светот. Samsung неретко е побрз од Google со апдејти, и нудат 5 години поддршка на сите тазе модели, се тоа додека уредите можат да се најдат за цена од 250 евра, не постои таков андроид бренд во моментов. One plus има 10 на уреди, и пак се со месеци позади Samsung, кој воедно е единствениот бренд кој исфрли low end уреди со андроид 12 од фабрика.
Во право си, се е тоа точно.

Само ми беше малку cringe кога се потенцира "A52 си има секој месец".
Да, А52 си има ама кај твојот уред, кај друг со А52 ќе му стаса по две недели.

Со коментирање: Кај мене на А52 си има, ништо не сме докажале и утврдиле, пошто варира од уред до уред.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.080
29.892
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Во право си, се е тоа точно.

Само ми беше малку cringe кога се потенцира "A52 си има секој месец".
Да, А52 си има ама кај твојот уред, кај друг со А52 ќе му стаса по две недели.

Со коментирање: Кај мене на А52 си има, ништо не сме докажале и утврдиле, пошто варира од уред до уред.

Што е проблемот ако стаса за 2 недели?
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1.125
855
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
На мене искрено ништо не ми мења за колку ќе стигне,нека стигне и за 2 месеци. Едиствено што барам е да нема многу проблеми со багови и сл. Макар и да бил еден абдејт во 6 месеци.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.080
29.892
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Скоти

Practice makes perfect
15 октомври 2013
697
1.206
Знае ли некој каде може да се најде алка( strap, band) за Samsung Galaxy watch 2018? Може одговараат и од новиот Watch не сум сигурен.
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4.772
5.369
Ледиком, мобеликс. 22мм се ремчињата, побарај и во некоја златара треба да имаат.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
3.038
1.751
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.080
29.892
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
4.616
4.446
Секоја година традиционален е веќе овој муабет.
 

freebird

Intern
30 ноември 2016
41
21
Здраво,
Се знае точно каде во мкд може да се најдат с21фе снап, или е рандом?
Како е во еу? де?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.080
29.892
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

gloria borger

Gaining Experience
10 мај 2018
136
249
Dorsia
Здраво,
Се знае точно каде во мкд може да се најдат с21фе снап, или е рандом?
Како е во еу? де?
Триста илјади милиони пати е пишано по темиве дека S21FE е исклучиво со снеп во МК и во ЕУ
 

freebird

Intern
30 ноември 2016
41
21
Некои што ги проверив не беа... затоа прашувам... а као за мкд пазар се...
 
Последна промена:

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
4.616
4.446
Секако мора да се пази и да се провери, сепак е битно.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.080
29.892
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.080
29.892
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

deni.mitev

On your way to fame
7 октомври 2014
822
644
Тој е европски и наш Македонски и сигурно се продава со snapdragon 888, гледам на нет има лоши информации, само на 1-2 места пишува дека е со овој процесор.
Мислењето е автоматски споено:

Јас не сум ги проверил, некој од дечкиве што купија од мене тука од форум нека проверат со апликација.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.949
Мислења
889.618
Членови
31.702
Огласи
200
Најнов член
ineslekovic
На врв Дно