• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1.120
854
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10

Python111

Intern
22 април 2019
9
5
Мораш за твој model number телефон да симнеш. Во тој случај нема да е DBT(Германија).

Ова е најнов софтвер за твојот телефон ако модел ти е: G986U

Znaci mojot metod zavrsi uspesno, najdov amerikanska sim karticka t mobile i koga ja staviv tel pobara restart za da se konfigurira na taa karticka i CSC samoto se smeni na TMB potoa ja staviv mojata karticka i vednas dobiv notifikacija za nov softver i toa bas istiot kako sto mi preporaca da flesuvam no namesto 6 GB i factory reset(50/50) vaka so 1 GB firmware OTA zavrsiv rabota. Sepak fala vi na info i nekoj ako se obidi da go napravi istoto neka znaat deka CSC prvo mora da bide XAA sto znaci nebrenduvan i unlocked inace nema da funkcionira pozz
 

Python111

Intern
22 април 2019
9
5

Psycore

On your way to fame
12 ноември 2013
719
826
Скопје
Накај декември ми истекува договор и ќе треба да зимам нешто ново. Кога е најава за нов flagship и дали има некои интересни leaks? Имам Note 10+, и некако S21U не ми изгледа како голем upgrade и jump. Дали следната серија треба да има major redеsign, како што беше во минатото?
 

boban984

On your way to fame
boban984's setup  
Processor & Cooler
Најјаките
Storage
Најбрзиот
RAM
Че
Case
Мејс
Mouse
Џери
Keyboard
Чери браун

Psycore

On your way to fame
12 ноември 2013
719
826
Скопје
Као ултрава ќе го замени ноутот, сличен ќе биде дизајнот.
Samsung Galaxy S22 Ultra's alleged renders leak with S Pen slot - GSMArena.com news

Обичниот S22 за некој милиметар помал, мање више истиот дизајн од лани
Samsung Galaxy S22 and S22+ leaks gives us a detailed look at t (pocket-lint.com)
Ништо посебно искрено. Не ми вреди upgrade.
 

boban984

On your way to fame
boban984's setup  
Processor & Cooler
Најјаките
Storage
Најбрзиот
RAM
Че
Case
Мејс
Mouse
Џери
Keyboard
Чери браун
Ништо посебно искрено. Не ми вреди upgrade.

Зашто би правел Upgrade? Само заради истекот на договор?
Ако ти брка работа телефонот моментално терај го уше 1 година, искорсти си го кешот за друго нешот :) пр. шетни негде
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
4.518
4.364
Не се секирај не е до батериите. Софтверот на Самсунг ги прави сите проблеми.
 

Goran27

On your way to fame
5 јануари 2014
433
511
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.024
29.910
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Каква новост?

Да не е во галеријата а не камера?
 

Goran27

On your way to fame
5 јануари 2014
433
511
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.024
29.910
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

MasteR_#0

Unstoppable
14 декември 2010
2.778
2.467
MasteR_#0's setup  
Processor & Cooler
Core i7 10700K | Hyper 212 Evo
Motherboard
Asus Z490 TUF
Storage
980 Pro 1TB | SM961 256GB | WD 1TB Blue EZEX
PSU
Riotoro Enigma G2 750W
RAM
2x8GB G.Skill SniperX @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 5700
Case
CM H500
Mouse
Logitech G502 Hero | G.Skill MP780
Keyboard
Logitech K120
Audio
Logitech 2.1 X-240 | Sennheiser HD 559
Monitor
Dell P2720D
OS
Windows 10 x64
Макаронија за малце ќе не крстеле :) Ова кога се најавувам на Samsung account-от:

20210929_221000.jpg
 
Последна промена:

okaiDDi

Intern
10 август 2021
10
2
Здраво дечки.
Веќе некое време сакам да имам rooted телефон со admin пристап, а исто така сакам и да си симнам некој нов pre-rooted ROM што би одговарал со мојов SM-A202F/DS. Пребарав на нет. pre-rooted ROM-ови, но пошо моделот е постар некако не бев сигурен кој да го симнам. Ме интересира дали некој знае за овој модел кој ROM би бил најсоодветен или нема врска до толку кој ROM ? Ако знаете пуштете ми линк.
Јас го мислев овој, но не сум 100% сигурен:
1632953612504.png
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
2.381
1.879
Неготино
Здраво дечки.
Веќе некое време сакам да имам rooted телефон со admin пристап, а исто така сакам и да си симнам некој нов pre-rooted ROM што би одговарал со мојов SM-A202F/DS. Пребарав на нет. pre-rooted ROM-ови, но пошо моделот е постар некако не бев сигурен кој да го симнам. Ме интересира дали некој знае за овој модел кој ROM би бил најсоодветен или нема врска до толку кој ROM ? Ако знаете пуштете ми линк.
Јас го мислев овој, но не сум 100% сигурен:
Погледнете го атачментот 104606
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.024
29.910
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Утепаа со телефончево, бонобона е.


Though in fairness, Samsung has made the task significantly harder, in the best possible way, now that the refreshed model comes with a snazzy new Snapdragon 778G chipset, at little to no extra cost and at no notable expense to its other strengths.

And the A52s 5G has plenty of those - an excellent 120Hz, 6.5-inch Super AMOLED panel, solid battery life from its 4,500mAh and decently-fast 25W PD charging that also comes in the box, a very good stereo speaker setup, plus a 3.5 mm audio jack and ample power from that shiny new Snapdragon 778G chipset. Not to mention the excellent modern connectivity options, like 5G, Wi-Fi 6 and Bluetooth 5.2.

The phone's excellent exterior should also not be overlooked, and we're not just talking about the eye-catching pastel colors that also include a great silky, rubbery finish. Just like its predecessors, the A52s 5G comes with Gorilla Glass 5 and, more impressively, IP67 official ingress protection rating. That alone is practically impossible to match at this price point, outside of Samsung's own offers.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.024
29.910
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Magical

Gaining Experience
15 август 2008
267
321
Имам S10+ Exynos моментално. Вади подобри слики споредено со A52s. Тестирано !
Го имам и јас истиот, гледам многу го форсираат А52с па викам да направам некоја промена. Ама ке си го чувам С10+. Батерија како ти се понаша? Колку ти е СОТ?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.155
Мислења
891.715
Членови
31.495
Огласи
30
Најнов член
WhatThePuck
На врв Дно