• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,260
1,710
За тие што сакаат телефони со пластични задни делови, изгледа заборавиле што им се случува после било какво минимално користење.

 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,260
1,710
USB C to 3.5mm каде да најдам? Бев во Анхоч тој што го имаат не пасува.
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,465
4,650
Мислите дека кога ке излезат S22 и сл. ке паднат до крај на годинава S21?

Sent from my Samsung S20 FE
 
18 септември 2020
77
50
USB C to 3.5mm каде да најдам? Бев во Анхоч тој што го имаат не пасува.
Побарај по дуќаниве кај што продаваат додатоци за телефони, за Samsung мора да бифи од брендот ист, гледав на една рецензија имаше дека од xiaomi адаптер usb c to 3.5mm не реагираше Samsung телефонот.
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,260
1,710
Мислите дека кога ке излезат S22 и сл. ке паднат до крај на годинава S21?

Sent from my Samsung S20 FE
Нареден пад на с21 веројатно кај декември, ама со недостатокот на чипови може и да се качат цените. С21 ултра качија цени неделава.

Побарај по дуќаниве кај што продаваат додатоци за телефони, за Samsung мора да бифи од брендот ист, гледав на една рецензија имаше дека од xiaomi адаптер usb c to 3.5mm не реагираше Samsung телефонот.
На мобилари мислиш?
 
18 септември 2020
77
50
На мобилари мислиш?
[/QUOTE]
И на мобилари и на овие што се сервисериве и продаваат додатоци. Има луѓе што продаваат само додатоци за телефони и од кај нив може да се земи. За жал, во овластениве партенири баш не може да се најди dongle за Samsung или слаби се количините или не увозуваат тука па мора да бараш од ваму од таму. Сега со исфрлањето на 3.5мм џек за слушалки, Samsung постапи неразумно бидејќи сега со новите пакувања што ги имаат за флегшип с21 серијата немаш внатре USB C слушалки, па мораш или некој бежични да бараш или да бараш со tip C од Samsung, а за почначот малце е полесно оти го имаш дури и кај операториве. А со 3.5 мм џек можиш и постари слушалки да користиш, од поранешен телефон.
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,260
1,710
И на мобилари и на овие што се сервисериве и продаваат додатоци. Има луѓе што продаваат само додатоци за телефони и од кај нив може да се земи. За жал, во овластениве партенири баш не може да се најди dongle за Samsung или слаби се количините или не увозуваат тука па мора да бараш од ваму од таму. Сега со исфрлањето на 3.5мм џек за слушалки, Samsung постапи неразумно бидејќи сега со новите пакувања што ги имаат за флегшип с21 серијата немаш внатре USB C слушалки, па мораш или некој бежични да бараш или да бараш со tip C од Samsung, а за почначот малце е полесно оти го имаш дури и кај операториве. А со 3.5 мм џек можиш и постари слушалки да користиш, од поранешен телефон.
Не ми е за слушалки тоа е работата, за користење во кола ми треба. Пушти ми број или фејсбук страна некој што продава само такви ствари.
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,260
1,710
Ќе ми заврши работа привремено и блутут ресивер со 3.5мм на него ако има некаде да земам.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,900
1,404
Неготино
Јас земав 2 конвертори од али, по 50 денари. У reviewѕ има македонци кои пишале дека работат. Чекам да стигнат.
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,544
708
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
135
224
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Geil Evo II 4x8 3200mhz
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
Glorious Model D
Keyboard
Blackwidow V3
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,258
29,276
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,465
4,650
Како сте задоволни од A52? Во поглед на флуидност и батерија. Камерата видовме по Јутјубериве дека е океј за мидрејнџ уред, со оис на нејзе.
Колега сака да зема, наспроти RN10Pro.

Sent from my Samsung S20 FE
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,258
29,276
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Како сте задоволни од A52? Во поглед на флуидност и батерија. Камерата видовме по Јутјубериве дека е океј за мидрејнџ уред, со оис на нејзе.
Колега сака да зема, наспроти RN10Pro.

Sent from my Samsung S20 FE
RN10P тепа у камера (со GCAM) се друго A52.

А да, и во чуство во рака треба да е подобар RN10P....
 

389mk

Intern
16 јануари 2020
22
18
Како сте задоволни од A52? Во поглед на флуидност и батерија. Камерата видовме по Јутјубериве дека е океј за мидрејнџ уред, со оис на нејзе.
Колега сака да зема, наспроти RN10Pro.

Sent from my Samsung S20 FE
A32 го тепа рн10п, а не пак А52. По еден месец ги имам користено сите, и Самсунгот и едниот и другиот имаат многу подобар дисплеј прво, тоа и многу мали гњаважи кај редмито прават веднаш да се одлучиш за Самсунг.
Батеријата е слична кај двата, со тоа што редми има време на адаптивност и првата недела е 4 сати сот, а после почнува агресивен рам менаџмент и ги затвора сите апликации во позадина, Самсунг има подобар менаџмент.
Камерата нормално е подобра на самсунгот, неспоредливи се боите, ноќна слика и стабилизатор на видео.
 

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
365
409
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
135
224
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Geil Evo II 4x8 3200mhz
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
Glorious Model D
Keyboard
Blackwidow V3
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,258
29,276
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,354
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно