• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

mkgunner

Gaining Experience
29 октомври 2008
346
297
Кичево
mkgunner's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF
Motherboard
MSI B450 Gaming Plus Max
Storage
Kingston UV500 240GB
PSU
Chieftec GPS-600A8
RAM
2x8Gb G.Skill Ripjaws F4-3200C16D-16GVGB
Video card
XFX RX570 4GB
Case
No name
Mouse
некаков Кинез
Keyboard
Delux K5108 (11 години, абер нема да рикне)
Audio
Panasonic SA-AK20 на AUX
Monitor
AOC 27V2Q
OS
Windows 10 Pro
Толку од хајпот.

Ама како вака сега??!?!
Овластениов правен застапник на Самсунг на форумов сега ќе ти покаже дека ова не е така како што изгледа.

never give up
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,615
28,430
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,103
2,491
Добро бе глупиов самсунг можно ли е да нема ауто редајл можност. Неколку пати ми притребало досега, ама денес ептен ме изнервира.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,679
3,049
Добро бе глупиов самсунг можно ли е да нема ауто редајл можност. Неколку пати ми притребало досега, ама денес ептен ме изнервира.

Sent from Телефон using Tapatalk
Обично треба да се активира некаде во подесувањата. А за рачно, обично со две притискања на слушалката, се бира последниот број.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,103
2,491
Обично треба да се активира некаде во подесувањата. А за рачно, обично со две притискања на слушалката, се бира последниот број.
Ама тоа мануал редајл да, сакам ауто редајл додека е тој бизи . Нема у сетингс никаде. И по нет викаат неможе на Самсунг. Јеботе, основна функција.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,679
3,049
Ама тоа мануал редајл да, сакам ауто редајл додека е тој бизи . Нема у сетингс никаде. И по нет викаат неможе на Самсунг. Јеботе, основна функција.

Sent from Телефон using Tapatalk
Има, сега видов во еден Самсунг А5 ли 50 беше. Во Phone, Settings, Advanced.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,679
3,049
Немет на А50ка. Phone, Setting и нема Advanced. Нема ни ништо слично, ги расчепкав сите менија.
Сега немам при рака А50, тој на кој што видов беше А5. Многу чудно што во понов и поскап модел исфрлиле ваква основна можност која ја има и кај обичните мобилни.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,103
2,491
Сега немам при рака А50, тој на кој што видов беше А5. Многу чудно што во понов и поскап модел исфрлиле ваква основна можност која ја има и кај обичните мобилни.
Ради што се најбољи. Друго логично објаснување немам.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,460
656
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
Сега немам при рака А50, тој на кој што видов беше А5. Многу чудно што во понов и поскап модел исфрлиле ваква основна можност која ја има и кај обичните мобилни.
И да знаеш колку функции заклаа со One Ui.

Јас до ден денес се прашувам што оставија и што е подобрено.

Секој ден наоѓам нова функција отидена од стариот S7 до новиов S10+. Осакатени до коска.

Нека се носат и апдејти и се, ко да одам на бричење со новиве андроиди не на појачање.Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
 

who123

Intern
16 јуни 2017
35
4
Samsung A71 купен од Телеком пред 5 дена. Кога го претискам копчето за вклучување и отклучување се чека до 5 секунди за да се појави екранот. Некогаш веднаш се појавува ама некогаш му треба и до 5 секунди да се појави екранот. Што може да е проблемот?
 

G4M3R

On your way to fame
26 јуни 2012
721
774
Samsung A71 купен од Телеком пред 5 дена. Кога го претискам копчето за вклучување и отклучување се чека до 5 секунди за да се појави екранот. Некогаш веднаш се појавува ама некогаш му треба и до 5 секунди да се појави екранот. Што може да е проблемот?
Дали случајно имаш ставено мемориска картичка?
 

gremlin

Unstoppable
18 октомври 2009
2,713
2,232
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 10750H
Motherboard
Intel HM470
Storage
ADATA 8200 Pro 512GB
PSU
230W
RAM
16GB DDR4 Hynix 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 2060 6GB
Case
ASUS G712LV
Mouse
SteelSeries Sensei
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
17" BOE 120Hz TN
OS
Windows 10 Pro 64Bit
Интересно на S20-кава уште не ми стигнал тој апдејт, веќе константно секој почеток на месец пуштаат секјурити апдејти плус подобрувања.
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,715
6,740
www.mikrotikmacedonia.net
Интересно на S20-кава уште не ми стигнал тој апдејт, веќе константно секој почеток на месец пуштаат секјурити апдејти плус подобрувања.
Може бидејки ти е земен од Оператор. Малку касни за нив. Неверлок добиваат први.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,615
28,430
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,594
1,181
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
А7 тек вчера November patch. Така да не се кај сите со време :)
 

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
247
82
Здраво,
Да прашам каде менуваат батерија на note9?
Знае некој?
Мобеликс и Ледиком немаат и не менуваат засега.
Дали ако јас онлајн си ја купам батеријата можат да ми ја намести некој сервис?
Фала
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,594
1,181
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Здраво,
Да прашам каде менуваат батерија на note9?
Знае некој?
Мобеликс и Ледиком немаат и не менуваат засега.
Дали ако јас онлајн си ја купам батеријата можат да ми ја намести некој сервис?
Фала
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,720
Мислења
831,314
Членови
28,715
Најнов член
iRevO
На врв Дно