1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,445
  6,560
  27 Март 2014
  И јас забележав дека повеќе држи батеријата на 10-кава. Мада и полнењето ми е за нијанса поспоро од порано.
   
  На Excalibur му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  508
  281
  18 oктомври 2019
  Машко
  Шала на страна, има огромна промена. Имаше еден период кога почна доста побрзо да ја троши без ништо ново да инсталирам. И тоа се ми се чини дека се случи од последниот апдејт пред да премине на 10-ка. За полнењето не сум приметил, можно е. Обично го оставам на стандард, брзо полнење многу ретко користам.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,753
  27,436
  4 Септември 2008
  RIP графички :D
  Страшно Astro

   
  Последна промена: 21 Февруари 2020
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,445
  6,560
  27 Март 2014
  [​IMG]
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,344
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
 6. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,610
  1,225
  2 Јануари 2012
  Не знам што се микро вибрации, на шумот ли се мисли од сликите?
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,753
  27,436
  4 Септември 2008

  Се мисли на тресење на раце додека сликаш? не знам како те буни ова.  Рано е уште, треба да работат на софтверот - ама стиснете 8K, и од 6:30 до 8:00, motherofgod.jpg! колку филмски изгледа, ништо како старите сензори!
   
  Последна промена: 22 Февруари 2020
 8. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,610
  1,225
  2 Јануари 2012
  Можеби ме буни затоа што ниеден фотограф не го употребил тој израз?

  А во врска со камерата на S20, нема да замерам на квалитетот на х30 и х100 ама ова е неприфатлив квалитет.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,753
  27,436
  4 Септември 2008
  Па не е ни израз кој се користи у фотографија? како дојде до заклучок дека зборам за некој фотографски термин? опишувам феномен кој се случува при сликање и како истиот се користи од Google за подобрување на процесирањето во night mode, затоа што при класично тресење имаш замаглување, при мали/микро вибрации не.

  За Ултра, за финален заклучок почекај 2-3 месеци.
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,753
  27,436
  4 Септември 2008
  Напомена, многу темна соба. 2-та у night mode.

  Note 10 plus

  ERRh_TXU4AEgPop.jpg


  S20 Ultra

  ERRexPVUEAQSASL.jpg


  Брзина на полнење....S20 Ultra 25W полнач - 5000 mAh
   
  Последна промена: 22 Февруари 2020
  На Маша и Ragnar им се допаѓа ова.
 11. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  797
  315
  9 Август 2018
  Машко
  Од авион се гледа дека испегланите бои ги имаат средено и тоа доста.
  Алал да им е на Samsung убав уред направија, и мислам дека тешко некој да ги стигне. Толкав сензор, 108MpiX.
  Ова со GCam ќе биде ѕвер ако у опште го поддржи.
  Инаку, некој ги пробал Type - C слушалките? Како звучат во споредба со 3,5mm AKG слушалките што ги имаше кај S10 и Note 9, и во споредба со новите Galaxy Buds+? Имаат ли некое доцнење на самиот звук? И дали имаат ANC? Гледам Type - C се, знам дека преку Type - C прима повеќе напојување во споредба со 3,5mm џекот.
  Овака се на се ѕвер од уред испадна S20 Ultra. Само да направат Fold 2 со S - Pen, поголем преден дисплеј, помал исечок и 5,000mAh батерија со камерата на S20 Ultra, UTG, цена околу 1,500 долари, ќе биде ѕвер од телефон, и сигурно ќе ги срони и iPad, не за тоа што мислите, но за тоа бидејки со Fold уредот може да се искомбира или да се користи како обичен телефон, или како таблет. Тоа е предноста кај Samsung.
   
 12. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  738
  1,076
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Друже таа цена ти е ултра, за 1500 долари то је то. Ова што го наброја ќе ја крене цената преку 2500
   
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,753
  27,436
  4 Септември 2008
 14. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,610
  1,225
  2 Јануари 2012
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,753
  27,436
  4 Септември 2008
  Screenshot_4.jpg

  Screenshot_5.jpg

  Maсивни модули! пола телефон е камера и ладилнции за истата.
   
  На The Geek Boy и DrMTR им се допаѓа ова.
 16. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  675
  347
  7 oктомври 2014
  Најлошите сендвич плочи, да не се расипе нешто


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 17. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,304
  955
  1 Јуни 2016
  Ај па догодина само камери нека се продаваат, купуваш телефон со 2480 камери, зошто ти е друго.
   
  На mkgunner и The Geek Boy им се допаѓа ова.
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,753
  27,436
  4 Септември 2008

  Тоа е тоа што е потребно за напредок, Pixel стои у место 3 години заради истата причина, исто и Samsung со мали подобрувања и штанцање на ист сензор нема голем напредок. Огромен сензор и 8K снимање бара ладилници и маса за ладење, at this point нема друго решение, и истото и тек како е прифатливо ако камерата е значајно подобрена.
  Повели постирај друго решение.
   
 19. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  675
  347
  7 oктомври 2014
  Они не најдоа јас ќе и барам, него работава е ископирана од ејпл, ипх Х прв среди ваква глупост, сами не се расипуваат , али мал удар превиткување или слично , не се поправа исплатливо.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,753
  27,436
  4 Септември 2008
  Не, него нема простор на уредот, и мора така. Доста тресеш глупости по темиве.
   
 21. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  675
  347
  7 oктомври 2014
  Друже незнам што се мислеш на форумов, дадов мое мислење за плочиве, незнам дали те плаќа самсунг ама изгледа накрајот сам ќе коментираш на темава...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа ова.
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,753
  27,436
  4 Септември 2008
  На темава си присутен само за пецкање и провокации, да бидам искрен и јас сум сличен во Apple темата, ама немој да глумиме наивни, и јас и ти не сме цвеќе за мирисање.

  Гледај колку е испакната камерата кај S20U иако телефонот е 2мм подебел од лани, тоа укажува дека нема место на уредот, гледај колкави се модулите, размисли што пишуваш.
   
 23. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  675
  347
  7 oктомври 2014
  Ја не кажав дали докажува нешто или зошто самсунг вака и така не направил, или направил,

  Мое мислење дека плочиве се лоши, и на самсунг и на ејпл.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 24. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,753
  27,436
  4 Септември 2008
  Ова е скроз друго од првиот пост, во кој кажа "hh kopija na apple"
   
 25. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  675
  347
  7 oктомври 2014
  Нема таков пост..
  .

  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Последна промена: 24 Февруари 2020

Сподели

Вчитување...