1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. Rac58

  Rac58
  Gaining Experience

  242
  155
  5 Јануари 2017
  Машко
  слободни активности
 2. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  544
  220
  9 Август 2018
  Машко
  Извинете, не сум видел убаво 1 септември било, се испобркав...
  Јас последниот апдејт што го добив е 1 август, па затоа ме зачуди он A7 2018 има 1 септември а постар модел.
  За S и Note класата знам дека 1 месец се понапред.
  Али нема везе, гледам и A70 1 август апдејт има стигнато. Сепак побрзо од што очекував, иако се 1 месец наназад со апдејти кај некои уреди од A класата.
   
  Последна промена: 18 Септември 2019
 3. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,296
  1,032
  2 Јануари 2012
  Машко
  Нема смисла night mode што не менува system wide на сите апликации. Што ако има најт мод кога морам на месенџер и вибер сам да менувам?
   
  На DrMTR и mdeni им се допаѓа ова.
 4. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  971
  667
  1 Јуни 2016
  Тоа на вајбер и месенџер пиши им да направат апликацијата да се кастомизира според system.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,296
  1,032
  2 Јануари 2012
  Машко
  Според мене ова е проблем на целиот “екосистем“.
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 6. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  173
  60
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  Night mode кај Samsung слика 10 секунди. :mad::mad:
   
 7. despotovikj

  despotovikj
  Gaining Experience

  1,015
  489
  7 Март 2014
  Машко
 8. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  998
  1,561
  13 Јануари 2014
  Машко
 9. despotovikj

  despotovikj
  Gaining Experience

  1,015
  489
  7 Март 2014
  Машко
  No name.Внимавајте што лепите на дисплеј, ја незнам како ќе го решам ова.
  Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација
   
 10. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,159
  6 Декември 2016
  Машко
  Олеофобичната заштита ли е ова, така ми личи...
  Земи со некое средство, тргни ја до крај.
   
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 11. despotovikj

  despotovikj
  Gaining Experience

  1,015
  489
  7 Март 2014
  Машко
  Какво средство? Не искача со ништо, како да се има премногу залепена при користење на дисплејот со самото греење.Имам страв дека ќе го пукнам цел дисплеј.
   
 12. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,159
  6 Декември 2016
  Машко
  Аууу, ама ова ти е протекторот на тебе пукнат и откорнат на средина, мислев дека се излупил фабричкиот екран од лепакот.

  Пробај од страните да го подигнеш, како нормално заштитно стакло...
   
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,295
  2,344
  9 Февруари 2011
  Да не е остаток од лепакот ова? Не е баш најјасно од сликава.
  Ако е лепакот, да пробаш прво да го загрееш со УВ лампата малце да видиш дали ќе се разлигави?
   
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 14. despotovikj

  despotovikj
  Gaining Experience

  1,015
  489
  7 Март 2014
  Машко
  Да да, протекторот е.Неможе да се подигне од страна.Ќе го носам некаде по мобилариве ако можат нешто да направат..
   
 15. despotovikj

  despotovikj
  Gaining Experience

  1,015
  489
  7 Март 2014
  Машко
  Лепакот е одоздоле. Над него уште стои стаклото.. лепакот лесно се вади и со вода ама неможам да дојдам до него воошто.
   
 16. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,159
  6 Декември 2016
  Машко
  А дупката во средина е екранот, без заштитното стакло и без лепак?
   
 17. despotovikj

  despotovikj
  Gaining Experience

  1,015
  489
  7 Март 2014
  Машко
  Не не, дупката е всушност остатокот од стаклото, како што е расценено така под него има лепак, ама неможе да се извади премногу е запечено.. другото се извади се, ова остана вака.
   
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
 18. despotovikj

  despotovikj
  Gaining Experience

  1,015
  489
  7 Март 2014
  Машко
 19. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,159
  6 Декември 2016
  Машко
  Оф, на сликата се гледа обратно, како се околу дупката да е заштитното стакло.
  Нејсе:

  DO NOT diy your temepered glass screen with loca glue on your s8/s8+/note8 : samsung

  По ова, загреј го прво, извади го стаклото полецка и после ацетон за лепакот... Мада не знам дали така ќе се тргне и оригиналната олеофобична заштита.
   
 20. despotovikj

  despotovikj
  Gaining Experience

  1,015
  489
  7 Март 2014
  Машко
  Имам некое лошо чуство ако го греам со фен, да не се запече уште толку. Ќе го остаам сега за сега вака утре ќе го однесам до некој од мобилариве, па ако треба со фен нека го дува со тој што им е за поправки.
   
 21. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,159
  6 Декември 2016
  Машко
  Не може да се запече со фен, не работат на ист принцип како УВ ламбите. Ќе се разлигави лепакот.

  А тоа ти е добра опција, со таков специјализиран фен, поконцетриран е млазот воздух.
   
  damil, DaVoRkNe и на despotovikj им се допаѓа ова.
 22. damil

  damil
  On your way to fame

  628
  576
  2 Јануари 2015
  Машко
  Некогаш од што сакаме да ги заштитиме телефоните полошо правиме него да ги користиме нормално.....

  Него дефинитивно со дување топол воздух и нешто тенко пластично мислам дека ќе се извади.

  Пробај прво сам, обично не се расположени, ниту пак стручни сервисерите по мобилариве, зависи од мобиларата секако.
   
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 23. despotovikj

  despotovikj
  Gaining Experience

  1,015
  489
  7 Март 2014
  Машко
  Бев до мобеликс и мегамобил. Мобеликс се крајно неуслужливи катастрофа се понаша тој келјавиот вајда газда.Носи го таму кај што е лепена. Во мегамобил пробаа нешто ама страв им е да не рокне цел дисплеј.Ќе пробам денес со фен и некое тенко пластиче..
  Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација
   
  На olikomerc и damil им се допаѓа ова.
 24. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  971
  667
  1 Јуни 2016
  Ај јави се до Алфа мобил и прашај ги дечките дали ќе се нафатат да ја извадат.
   
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 25. damil

  damil
  On your way to fame

  628
  576
  2 Јануари 2015
  Машко
  Немој само у Ледиком, тој со штемајз ќе го вади.
   
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...