1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. cyberbaze

  cyberbaze
  Gaining Experience

  166
  130
  20 Јуни 2009
  избегавте од темата.
   
 2. Majestic

  Majestic
  Gaining Experience

  126
  121
  25 Јули 2008
  Машко
  Обид #2 да се најде херој кој можеби има одговор на ова прашање.

  Воедно и трошка надеж за прекин на серијалот на ужасни, off-topic и безкорисни постови неколку страници наназад.
   
 3. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  843
  297
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Во моментов да ти дадат за џабе ајфон xs max и MI9 (рецимо не смееш да го шитнеш и мора да тепаш година со него) што би избрал?

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На vlavot и Goran. им се допаѓа ова.
 4. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,072
  3,402
  7 ноември 2014
  Машко
  @psyside потајно има ајфон 6с и го користи, топ му е. Не му треба нов...
   
  На vlavot и tupacan им се допаѓа ова.
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,087
  25,381
  4 Септември 2008
  Според gsmarena без проблем ќе работи snapdragon note 9 кај нас.

  Mi9 ради ios, тоа не докажува ништо за тоа кој телефон колку вреди.
   
  На Скоти и Majestic им се допаѓа ова.
 6. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,938
  2,860
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Ејгиди шо се не се изначитав, од споредби некакви у комплет темница до споредби на ролс роис на стаза со некоја мазда од 60к што ќе го направи партали.

  Обично јас коа сликам со мојот p30 pro или s10+ гасам светла спуштам ролерни затварам прозори и сликам, пошо најт мод  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Speedster, Tomekk, Tozo8 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  662
  698
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Ама од кај тоа дека најт нод е само за тотален мрак, напротив со слаба осветленост прави партали, под слаба мислам на улично светло пример.
  Го купив уредов Ноте9, подобра ноќно слика немаше од друг уред, сега исто се држи на врвот после апдејтот со најт мод.

  Да, N960U нема да има проблеми со наши оператори земи си слободно :)

  И тоа дека Ајфон ХС има подобра дневна слика, видео, стабилизација од мојов уред, Горане каде ти се очите?? Споредено во сите услови подобар е Ноте9, а поготово индор каде што е прелош ајфонов со шумови насекаде и грешни температурии..
  Ако памтиш убаво како што ги памтите девојќите, ќе се сетите и на примерот од двата уреди, со доказ презентирано, наспротив празните ваши безмислени зборови
  Испратено од SM-N960F преку IT.mk форум апликација
   
  Majestic, Скоти и на psyside им се допаѓа ова.
 8. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  843
  297
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Ке си почекаш уште некој месец да дојдат новите ајфони, конечно конкуренција малце треба. Од кога излегоа првите телефони со 3 камери, ајфонот автоматски е а инфериорен. Иам 115 гига слики и видеа од кои 50% ми се од ултра широката камера во рок од 5-6 месеци. Кој немал незнае што му фалело у животот :p Screenshot_20190625_134608_com.huawei.hidisk.jpeg

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 9. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,938
  2,860
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Во ред де, ама ајфонот е со модел од 2018, сеа ќе извади 2019 модел со три камери,

  Патем за видео запис и стабилност iPhone Xs е најдобар, за слики моментално P30 pro со s10, но коа ќе излезе новиот ајфон ќе направиме соодветна споредба, не може лански модел со моментален модел да се соредува. Но и да се споредува разликата е толку минимална што е патетично да се постираат темни или слики во темно за да видам како шо вика членот, бојата на плочките у темно у wc.

  Еве мои слики од xs во темно, не знам дали се со или без блиц, ама изгледаат мноогу подобро од тоа што вие постирате и споредувате.
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  Сепак ако ми треба вистинска темна слика единствено чаре е dslr.

  Зборот ми е ако вистински сликам во темно и мора да сликам ќе бидат како овие моиве слики горе кои се одлични.

  Еве нешо од кутрето мое денски слики
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Majestic, Speedster, GGTT1 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. ksimon

  ksimon
  Gaining Experience

  364
  197
  29 Април 2011
  Самсунг А40..секоја апликација за снимање разговори што ја инсталирав ( Call recorder, etc.. )ми го снима само мојот глас. Совет/помош..?
   
 11. BorisKjorio

  BorisKjorio
  Intern

  6
  4
  27 Април 2018
  Машко
  [​IMG]

  Конечно дојде с9+
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,242
  6,376
  27 Март 2014
  На кој оператор си? Кај мене уште штурци.

  [​IMG]
   
 13. despotovikj

  despotovikj
  Gaining Experience

  991
  465
  7 Март 2014
  Машко
 14. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,072
  3,402
  7 ноември 2014
  Машко
  @vlavot се гледа дека сликиве не се од Самсунг, таму тревава ќе блештеше како мојот аватар - така ги учат Samsung корисниците дека е добро... :D
   
  Speedster, Goran. и на vlavot им се допаѓа ова.
 15. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,242
  6,376
  27 Март 2014
 16. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  660
  2,216
  27 Јануари 2014
  Машко
  И јас на Note 9 од вип го добив сабајлево.
   
 17. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,242
  6,376
  27 Март 2014
  Ке може да видиш на кој CVC сте? За MBM последен апдејт е од 29.05.2019 т.е заклучно со мајскиот печ. Јунскиов сеуште го нема.
   
 18. BorisKjorio

  BorisKjorio
  Intern

  6
  4
  27 Април 2018
  Машко
  На Вип сум и јас, у about phone под имеи пишува UAE
   
 19. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,242
  6,376
  27 Март 2014
  Тоа е тоа. Кажав јас. Фирмверот е за Дубаи. Затоа си го добил .
   
 20. Викса

  Викса
  On your way to fame

  505
  662
  12 Март 2011
  Машко
  Стави си и ти небрендиран фирмвер од UK (BTU) или FR (XFR) и ќе ти стигаат секогаш меѓу првите.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 21. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  660
  2,216
  27 Јануари 2014
  Машко
  Едно глупаво прашање, има ли опција да ги зачувам WiFi лозинките при мастер ресет? Не сакам да ги изгубам зошто ми се битни и се многу.
   
 22. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
  Screenshot_20190626-103324_Software update.jpg MBM telekom
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 23. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  528
  212
  9 Август 2018
  Машко
  шо, Note 10 нема да има Galaxy Buds out of the box?

  и овие ко ејпл сега со Note 10 да измолзат повеќе пари од корисниците.
  Samsung не е Samsung што беше.
  Што им се дешава у дизајн тимот господ знае.
   
 24. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,276
  1,022
  2 Јануари 2012
  Машко
 25. bugarce

  bugarce
  Intern

  4
  2
  22 Март 2016
  Машко
  Дечки ако може малку совет дали некој има искуство со А70 моделот имам интересна понуда за да купам земен е од ВИП пред неколку дена, гледав неколку видеа камерите особени не ги фалеа другото е онака. Го споредуваа со А50 и ако не ти е битна големината за разлика во цената подобра варијанта била А50.
  Благодарам
   

Сподели

Вчитување...