1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. Balanar

  Balanar
  On your way to fame

  853
  902
  6 Декември 2016
  Машко
  Не.
  69-ка требало да му виде ради позата, ама не давале безобразни никови.
   
  На Tomislav96 и DarthJe5us им се допаѓа ова.
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,153
  6,228
  27 Март 2014
  Tomislav96, Sukhoi и на mdeni им се допаѓа ова.
 3. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  572
  593
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  @DrMTR Абе пред месец дена го постирав ова тука :D
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,153
  6,228
  27 Март 2014
  i missed it, obviously
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  402
  151
  9 Август 2018
  Машко
 6. mihovkris

  mihovkris
  Gaining Experience

  724
  450
  1 Јуни 2016
  Дечки, едно нубско прашање.
  Дали ако со один флешнам ром во Download mode, без притоа да имам рут и такви работи, од кога ќе го флешнам новиот firmware, дали OTA updates сеуште ќе работат?
   
 7. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  779
  1,167
  13 Јануари 2014
  Машко
  Ако е stock firmware, официјален, да.

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mihovkris

  mihovkris
  Gaining Experience

  724
  450
  1 Јуни 2016
  Дап, симнат stock 9.0 firmware.
  Фала.
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,018
  859
  2 Јануари 2012
  Машко
  Бев да го видам С10 и уште не можам да си поверувам дека го тргнале хоум копчето осетливо на притисок. У-Ж-А-С. Буквално невозможно е да се запали лесно екран.
   
  На Tomislav96 и mdeni им се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,597
  24,577
  4 Септември 2008
  Абе ти си луд, нема нешто што не се прави со Good Lock, плус нели сега има double tap to wake?
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,856
  2,773
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Да потенцирам дека официјално, Galaxy Fold е најскапиот историски телефон 2000usd + кој нема analog audio jack
  Да ги освежам андроидџииве


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,018
  859
  2 Јануари 2012
  Машко
  Не се додава физички елемент со гудлок. Страшно нервира ова. Копчето од страна е превисоко за да го користиш тоа.
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,597
  24,577
  4 Септември 2008
  Абе крсти се во андроид, да не беше андроид уште ќе се шетавте цигли со рамки од 2цм, без водотопорност, патетично моно аудио @60kbps, бежично полнење итн. Значи треба споменик на андроид телефоните што ја буткаат напред цела индустрија да им изградите, имаш уред кој е буквално целосна копија на хај енд андроид уреди од аспект на хардверски функции, на твое место би ми било срам да постирам.

  Кој е бенефитот од копчето, ако екранот се пали секако лесно?
   
  The Geek Boy, Gaston и на DelphiUser им се допаѓа ова.
 14. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,018
  859
  2 Јануари 2012
  Машко
  Не се пали лесно тоа е проблемот.
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,597
  24,577
  4 Септември 2008
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 16. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,018
  859
  2 Јануари 2012
  Машко
  Копчето од страна е превисоко. Дупли тап не дава никаков фидбек за што си направил за разлика од тоа како е на 8/9 серија.
   
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,597
  24,577
  4 Септември 2008
  Зошто ти е копчето од страна? кликаш на дисплејот не на копчето, а ако сакаш да го користиш само копчето, онда ти ја разбирам поентата.
   
 18. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,018
  859
  2 Јануари 2012
  Машко
  Не се клика дисплејот веќе.
   
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,597
  24,577
  4 Септември 2008
  Double tap to wake нема?
   
 20. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,018
  859
  2 Јануари 2012
  Машко
  Има, не е респонзивно тоа да се прави како копче што клика. Тоа го кажувам од прееска. :/


  View: https://www.youtube.com/watch?v=7zxnCK5LOu0
   
  Последна промена: 17 Април 2019 at 05:52
 21. Balanar

  Balanar
  On your way to fame

  853
  902
  6 Декември 2016
  Машко
 22. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  523
  589
  2 Март 2011
  Машко
  Dxo во споредба помеѓу Iphone 4 и Nokia 1020, го победуваше Iphone 4, кој имаше 56 пати помал сензор и леќа и вадеше слики со 1.3MP. Така да од тогаш DXO не го ни отворам за да видам што имат да кажат. Платена пропагандна програма.
  А 1020 и после 6 години сеуште се носи со најдобрите smatphone камери на денешницата, да имаше софтверски апдејти, сеуште ќе беше #1
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Balanar

  Balanar
  On your way to fame

  853
  902
  6 Декември 2016
  Машко
  Од Интернет Експлорер 6 ли пишуваш?

  iPhone 5s vs. Nokia Lumia 1020: Camera Shootout

  Од 5s губи уште 2013-та, смешки да се каже дека може да се "носи"...
   
 24. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  523
  589
  2 Март 2011
  Машко
  Уште еден сајт ставен на игноре. Фала.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 25. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,856
  2,773
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Постов е, фала на Груевски шо беше 10 години на власт интернет и гугл имаме од него :)


  In topic, дали вие главните и најгласните бранители на аналоген 3.5mm аудио џек го оправдуавате потегот на Самсунг да во 2000+ usd телефон нема ставено аудио чек? Зошто е тоа така?

  Ама y врска со ова прашање, ситуацијата е crickets :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Goran. и moongose им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...