1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,549
  4,352
  23 Јуни 2015
  Машко
  Кинезарија тешка е таа продавница. Дигико е името инаку.
   
  На gokica и Banjifiko им се допаѓа ова.
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,962
  4,109
  28 oктомври 2008
  Кинезарија, и тоа прескапа. За обично стакленце за А2 lite ми побараа 400 денари.

  Испратено од Mi A1 преку IT.mk форум апликација
   
  Psycore, SiPy` и на gokica им се допаѓа ова.
 3. gokica

  gokica
  Модератор

  8,391
  10,199
  13 Јуни 2009
  Јас за мене сакав обичен оригинален чарџер за наш утикач да го заменам овој што дојде со телефонот. Мислам дека беше 400-500 денари (не ме држете за збор не се сеќавам добро). Ваљда е скапо, не знам не сум прашувал на други места. Мене ми изгледаше дека е оригинал според пакувањето и натписот на пластиката од чарџерот. Е сега кој ќе го знае. Телеком претпоставувам си е проверено.
   
 4. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  503
  220
  7 oктомври 2014
  400 ден е обично 5д стакло што е ок понуда. ако не без пари да ти го залепат.

  Испратено од SM-G955F преку IT.mk форум апликација
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  657
  697
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  едит, напишан е одговорот, избрзано реплајнав :) delete
   
 6. ifobt

  ifobt
  Gaining Experience

  110
  128
  26 Март 2015
  Машко
  Самсунг ги поздравува сите шо имааѕ с8 сабајлево

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 7. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,549
  4,352
  23 Јуни 2015
  Машко
  Абе за обично стакленце станува збор. Прескапи се.
   
 8. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  657
  697
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Само што ми стигна апдејтот на бигзби, официјално дозволено ремапирање, мене на клик сега ми се пали гугл асистент :) Screenshot_20190304-095929_Bixby%20Voice.jpeg

  Испратено од SM-N960F преку IT.mk форум апликација
   
  На The-spiki и The Geek Boy им се допаѓа ова.
 9. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,237
  2,931
  24 Септември 2012
 10. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  513
  206
  9 Август 2018
  Машко
  за тоа со линус,не се чудете
  сетирал со сим картица лол
  ја кај татко ми на А8 кога сетирав преку Телеком,се си беше топ,ама кога вметнав и од вип почна да ми искача да направам factory reset за да ги симне програмите и на вип
   
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,974
  25,204
  4 Септември 2008
 12. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,888
  2,820
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Мислам дека е можеби едно од понебајас видеата.


  View: https://youtu.be/Gs_gKE0yvgU

  Испаѓа дека фејс id и покрај тоа што мора да свајпнеш е побрз од финерпринт читачот на самсунг,
  Особено строиџ спид на Ајфонот, ги дуплира другите два телефона браво.

  Работи кои ретко можат да се забележат на јутјуб клиповите како дропови на фрејмови масивни на mare 20 pro до помалку на s10+ и воопшто без дропови ајфонот.

  Интересно е што на ова видео отворањето затварањето прелаз ни апликациите мејт 20 про завршува прв, со 4 секунди подоцна ајфонот и значително подолго 8 секунди галакси с10.

  Сошл apps лоадирање типично ајфонот најслаб, но изненадно мате 20 про прв.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Goran. му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  657
  697
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Колега од факултет, корисник на iphone 7 плус го продаде и го нарача(предкупи) с10 (не плус) од телеком. Баш ќе видам како ке се понаша телефонот спрема ноте9кава со брзина камера флуидност рам, а и да видам другаров како човек што преоѓа од ајфон на андроид импресии..
  Али да напоменам уште сега го пцуе ајфонот.
   
 14. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  503
  220
  7 oктомври 2014
  И ја го пцујам уште с7 едге со зелена линија.

  Испратено од SM-G955F преку IT.mk форум апликација
   
  На Иванчо му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  657
  697
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Милиони повеќе ги пцујат сите ајфони до пред година две што се гасат со батеријата на 10 C степени, а камо ли на минус и милионите со искривени ајфони, чисто пошто у ташни им стоеле или џебови..

  Зелена линија, с7 еџ проблем има, али кој си купил на ново си имал гаранција, кој купил после 2 год коа немале гаранција од петко станко мобилари, неморале тој да го земат, поради проблемот што се знае..
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 16. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  513
  206
  9 Август 2018
  Машко
  20190306_000312.png

  Извинете за off, ама морав :)
   
  На The-spiki и Psycore им се допаѓа ова.
 17. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  503
  220
  7 oктомври 2014
  Дечко далеку си од телефони, и нивни познавања, пред се од гаранција до сервис и проблеми, имај убава вечер и не ми реплицирај.

  (предходниот пост ти беше споредба од ипх 7 до с10 март 2019, 3 генераци постар ајфон, и затоа си доби реплика)  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
 18. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  657
  697
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Извини професоре ела да ме подучиш нешто од телефони и нивни познавања, и пред се сервисите и нивните проблеми.
  Непобарав да ми реплицираш ти или било кој на првиот пост, НИГДЕ не споредив Ајфон7 со С10, ИЗВЕСТИВ дека ке пренесам МИСЛЕЊЕ на корисникот, колегата мој, импресии од префлување од Ајфон на Галакси уред.
  Фала ама вакви како тебе што ке се истрчаат да коментираат само ми расипуваат вечери.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,036
  3,346
  7 ноември 2014
  Машко
  Мислам дека со скок од iPhone 7 Plus на Galaxy S10 ќе има некое минорно подобрување...само нека не очекува многу, брзините се тие. :D
   
  mdeni, senait007 и на Tomislav96 им се допаѓа ова.
 20. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  753
  831
  2 Март 2011
  Машко
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 21. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,549
  4,352
  23 Јуни 2015
  Машко
  На barneymk, The Geek Boy, tupacan и уште 3 други им се допаѓа ова.
 22. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  753
  831
  2 Март 2011
  Машко
  А те доби тебе. Мора да се многу среќни.
   
 23. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  503
  220
  7 oктомври 2014
 24. bandrej

  bandrej
  Gaining Experience

  136
  150
  9 Март 2016
  Машко
  53347637_1518876198251552_5224701830092554240_n.jpg
   
  На SpiritBond, The Geek Boy, draganamon и уште 8 други им се допаѓа ова.
 25. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  984
  598
  8 Август 2017
  Машко
  Еве прв поглед на новиот чипсет на Самсунг во М30, и очекувано резултатите се поразителни, нз зошто ги форсираат Ексинос чипсетите, наместо СД660 и посебно СД675 кој ги има новите А77 јадра (крио 460) исто како и СД855.
   

Сподели

Вчитување...