• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Samsung OLED лаптоп

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
samsung%2012inch1.jpg

Дури и да сакате да притискате на овие копчиња осетливи на допир, ќе требате да почекате, бидејќи ултра тенкиот лаптоп сеуште се наоѓа во концепт фазата.

Овој 12.1-инчен AMOLED подвижен персонален комјутер ќе биде претставен под името “Samsung SDI“ и, од малкуте информации кои можат да се добијат за него, ќе располага со дисплеј со резолуција од 1.280 x 768 пиксели со беспрекорен контраст.

Samsung планира да произведе и 14 до 15.4-инчни OLED лаптопи во 2009 година, а за овој модел конкретно, гласините велат дека може да се појави на пазарот дури и при крајот на оваа година.

Едно мора да признаеме, дизајнот е еден од најдобрите дизајни за лаптопи во светот.

idividi
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.276
328
јако е ова бро навистина леле ама тенок дизајн уауу супер е:bravo:
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
OLED - Organic light-emitting diode мислам дека овие монитори кратко траат. имаат околу 5000 сати работен век додека LCD има 60 000. Дизајнот е супер и се друго ама екранот треба да се менува заедно со батеријата
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.173
Мислења
895.231
Членови
31.899
Огласи
348
Најнов член
MarinaMarina
На врв Дно