• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Samsung Note9 (SM-N960F), пукнато стакло, 6/128, Exynos

 • Ја почнал/а темата
 • #1

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
354
119
Телефонот го користев крајно внимателно, мн го сакам и е одличен телефон.
Крајно внимателен бев, и го вадам од ранец еден ден, заштитното стакло нема ништо, одоздола екранското стакло пукнато. Инфаркт добив.

Гаранцијата истече завчера. Ако го давам доаѓа full pack и со 2 футроли плус. Беспрекорно си работи, гајле нема. 20210530_074108.jpg 20210530_074039.jpg

 • Без заштитно стакло - пукнатото се гледа.
 • Со ставено заштитно стакло - пукнатото скоро и не се гледа.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
354
119
Со соодветен сервис, ова ќе биде минато
 

nvidia88

Gaining Experience
16 септември 2010
603
402
Gostivar
9k max....гледајќи дека 5-6000ден е замена на стакло,ако е само до стаклото
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
354
119
9k max....гледајќи дека 5-6000ден е замена на стакло,ако е само до стаклото
Да, само стаклото е. Ама нема да го продавам, врзан ми е за срце и не ми е нешто итно. Онака реков вредностада проверам.
Фала ти сепак.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
354
119
Дечки, телефонот го сервисирав во Самсунг сервисот.
Бетер е од нов.
Променет екран и нова батерија ставени.
Шо викате, цена?
photo5936016120630850802.jpg photo5936016120630850804.jpg photo5936016120630850806.jpg
 

Атачменти

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1,049
781
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
270-300e
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,753
11,196
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
300 eur. Со нова оригинал батерија и нов екран е практично нов телефон. Јас би си го чувал. Ништо значајно подобри не се новите телефони.

Да не заборавиме дека има пенкалце кое ите како додава предност пред други андроиди.
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
5,080
4,477
Ethermine
www.facebook.com
300 eur. Со нова оригинал батерија и нов екран е практично нов телефон. Јас би си го чувал. Ништо значајно подобри не се новите телефони.

Да не заборавиме дека има пенкалце кое ите како додава предност пред други андроиди.
se slozuvam.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
354
119
Фала на сите за проценката.
Ценам многу.
Телефонот ми е врзан за срце, сметам дека е најдобар note од сите.
Плус екстремно пазен и чуван.
Ич не ми се продава, ама џабе ќе ми стои.
Нема некако интерес за овој модел.
Шо знам.
 

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,396
3,017
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2xSilicon Power P34A80 1TB, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX 3080 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
Ако имаш опција, чувај го.

Јас мојот го дадов на сопругата, а направив "апгрејд" на S20 Ultra. Да се разбереме, има апгрејд во поглед на екран и камери, ама секогаш кога ќе го земам Note 9-ката, ми доаѓа пак да се вратам на него. Form factor, дебелина, големина, изглед, безели, je ne sais quoi што е но никогаш не ми доаѓа да речам мех, стварно е полош/послаб од S20 Ultra.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
354
119
Ако имаш опција, чувај го.

Јас мојот го дадов на сопругата, а направив "апгрејд" на S20 Ultra. Да се разбереме, има апгрејд во поглед на екран и камери, ама секогаш кога ќе го земам Note 9-ката, ми доаѓа пак да се вратам на него. Form factor, дебелина, големина, изглед, безели, je ne sais quoi што е но никогаш не ми доаѓа да речам мех, стварно е полош/послаб од S20 Ultra.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
Пример, јас никогаш не гејмам, ни на pc ни на телефон, не сум сакал тоа, никогаш не ме влечело, телефонов нема видено мака ич.
Држеше батерија три дена. Знам дека е многу, не претерувам, ама тотално го чував.

Хаха, небаре за деца прајме муабет.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #19

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
354
119
15000
Телефонот се уште е достапен.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,741
Мислења
856,521
Членови
29,744
Најнов член
itisoktodance
На врв Дно