1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Samsung note 8 Snapdragon

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од spiritBreaker, 29 Септември 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Здраво дечки, ми треба проценка на споменатиот телефон, америчка верзија, снапдрагон процесор, отклучен е и работи на сите мрежи. Нема никаков проблем, апдејтиран е на последниот секјурити пач од 1ви септември. Нема гаранција, доаѓа само со полнач и кабел. Црна боја.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,676
  24 Јуни 2009
  Машко
  Слики да видеме општа состојба?
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Еве и слики на барање на @krema [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  Speedster, krema, itstheigyg и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,478
  1,155
  2 Јануари 2012
  Машко
 5. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
 6. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Сум во план ноут 10 +
   
  На Psycore, Speedster, Mario.Bog и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Torte Mobile

  Torte Mobile
  Gaining Experience

  261
  255
  17 ноември 2015
  Машко
 8. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  15-16к преку сила.
  Јас мојот пред 2 и нешто месеци, со 6 месечна гаранција од телеком, фулл пакет, едвај го дадов за 16500, и тоа на рати на познаник.
  Пробај со почетна 17-18к, но очекувај дека реално ќе го дадеш за 15-16к.
   
  cipiripi, Eddytion и на spiritBreaker им се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Има некој уште некоја проценка или останува на проценката од ~ 16 - 18 000?
   
 10. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  341
  290
  21 Мај 2017
  Машко
  Толку негде мислам и јас, телефонот вреди повеќе но пазарот така диктира.
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  За 18к нема да се продаде, пореално би било да се очекува 15-16...
  За толку пробај некој познаник што бара телефон да усреќиш. Мех цена, ама ќе знае дека му даваш топ телефон.
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  260 евра е моја проценка
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Фала ви на сите за проценките.

  Оди на продажба, цена фиксна 17 000,без замена. Локација:Охрид. За карго, пишете и ќе се договориме
   
 14. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 15. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 16. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 17. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 18. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 19. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 20. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 21. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,168
  26,830
  4 Септември 2008
  Не сфаќам како не е продаден....
   
  На gremlin и Викса им се допаѓа ова.
 22. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Ни јас
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 23. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 24. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,455
  13,618
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Грабеж
   
  olikomerc, it_boy, Маша и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,406
  3,737
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ti go kupi ?
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. gdamjan
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  564
 2. the_maker
  Одговори:
  160
  Прегледи:
  11,244
 3. Martinovski
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  958
 4. Bozoo

  Менувам Samsung s8 plus za Note 8

  Bozoo, 30 Јули 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  340
 5. Skorp
  Одговори:
  26
  Прегледи:
  2,371
Вчитување...

Сподели

Вчитување...