• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Samsung најави супербрз 256GB SSD

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Што значи натпреварување во високо-технолошкиот пазар
-Натпреварувањето значи да направите нешто кој никој друг го нема. Да иновирате и во некои моменти да претерате со технологијата.


Samsung, за нивна среќа, знае да се натпреварува.
Компанијата го најави својот 256GB SSD хард диск. MLC-flash SATA II драјвот oj има брзина за читање од 200MBps и секвенцијално запишување од 160MBps.

Покрај големите брзини, хадр дискот има и мали димензии (1-8 инчи) во однос на веќе присутните драјвови.

Иако нема да биде лесно (ценовно) достапен, сепак ќе биде пуштен во продажба во Септември, 2008.

од идивиди
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Светот останува на жолтите:D Samsung, Sony, Asus, Canon, Kodak и уште многу други
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,550
Мислења
859,228
Членови
29,947
Најнов член
bobimila
На врв Дно