• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Samsung J5 2017 со нефункционален дисплеј

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,267
320
Ако може проценка на Samsung J5 2017 со нефункционален дисплеј, освен дисплејот се останато е 100% исправно, батерија држи 1 ден.

Телефонот доаѓа со оригинален полнач и заменски кабел (оригиналниот кабел беше искинат од мачорот).

Од 10тиот ден во моја сопственост па се до сега е чуван во силиконска футрола со заштитно стакло. Нема никакви козметички оштетувања освен една грепка во форма на точка на задниот дел (види слика).

Samsung Galaxy J5 (2017) - Full phone specifications


 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,934
12,015
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Би рекол... околу 1769 денари. Нов екран е околу 4000 ако не се лажам.

Едит: Да бе, не сум се лажел ни себе, а ни вас.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,267
320
Фала ви дечки за проценките.

Иде на продажба за 1500 денари.

Локација Скопје, по карго не праќам.
 

WeiWuWei

Gaining Experience
17 јануари 2020
274
166
Би рекол... околу 1769 денари. Нов екран е околу 4000 ако не се лажам.

Едит: Да бе, не сум се лажел ни себе, а ни вас.
Лажеш 30$ e на алиекспрес, плус лепакот 1,5долар и што е најдобро можеш сам да си го замениш не е толку комплицирано кај самсунг - downside е што нема да можеш да намалуваш brightness, и немаш толку убава слика ко оргинал екран ама битно ќе тера многу многу време
 

Garfield'

Gaining Experience
18 јануари 2019
298
73
Blisku Berovo
Лажеш 30$ e на алиекспрес, плус лепакот 1,5долар и што е најдобро можеш сам да си го замениш не е толку комплицирано кај самсунг - downside е што нема да можеш да намалуваш brightness, и немаш толку убава слика ко оргинал екран ама битно ќе тера многу многу време
Не лаже супер амолед е скап екран и оригинален екран,да може да земе за 30$ олед екран или тфт.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,560
Мислења
820,545
Членови
28,218
Најнов член
macika
На врв Дно