1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Samsung Galaxy Tab 4 SM-T230

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од StOrMK, 25 Март 2020.

 1. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  762
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Здраво дечки,

  Молам проценка за таблетов Samsung Galaxy Tab4 SM-T230.
  Сочуван е и без гребнатини.

  ACA14979-0136-4C64-91C3-55B2C38C116E.jpeg 1CF69135-049C-426E-873F-F271A18BFCCA.jpeg
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  989
  1,204
  9 Јуни 2015
  Машко
  2000 денари
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 3. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  762
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Фала. Така и си мислев.
  Ќе почекаме уште некое мислење.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,186
  2,706
  21 Јануари 2011
  Машко
  На ибеј најефтините идат околу 70 долари, 3800 денари .
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  989
  1,204
  9 Јуни 2015
  Машко
  2014 мај е таблетот.
   
  На DaVoRkNe и StOrMK им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,186
  2,706
  21 Јануари 2011
  Машко
  Тие се најефтините цени на тој пазар. Немора да се користат ко референца.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 7. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  470
  386
  9 Јули 2018
  Машко
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  620
  171
  29 Септември 2010
  Не идат, туку толку им бараат, за да видиш колку идат треба да провериш за колку се продале.Конкретниот модел од 15-20 $
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,186
  2,706
  21 Јануари 2011
  Машко
  Последниот продаден пред 5 дена на 20 март заедно со шипинг до мк $63.57 околу 3600 денари Samsung Galaxy Tab 4 SM-T230 8GB, Wi-Fi | eBay
  Screenshot_20200326-004600_Chrome.jpg
  Еве други над $70
  Screenshot_20200326-005442_Chrome.jpg
   
  Последна промена: 26 Март 2020
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  620
  171
  29 Септември 2010
  Па јас не гледам баш така ама ок, ако мислиш дека одат нека продава и по 1000евра.
  ЕДИТ: Иако споредбава е неправилна поради споредување на цени на различни пазари со различна куповна моќ и заситеност на пазар
   

  Прикачени датотеки:

  • dokaz1.PNG
   dokaz1.PNG
   Големина:
   43.5 KB
   Прегледи:
   70
  • dokaz2.PNG
   dokaz2.PNG
   Големина:
   65.7 KB
   Прегледи:
   69
  • dokaz3.PNG
   dokaz3.PNG
   Големина:
   77.5 KB
   Прегледи:
   69
  На Gaston и StOrMK им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,186
  2,706
  21 Јануари 2011
  Машко
  Првиот на сликите горе е за charity, другите два се на аукција. Не е истиот модел.
  За $15.5 ако го продава не мора на ибеј тука ќе му го купат одма.
   
 12. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,465
  2,678
  9 Февруари 2011
  Benefits charity значи дека продавачот дел од сумата за која се продал дава у черити. Тоа може и 1% да биде само.
  Значи овој е купен од некој од Македонија? Како знаеш?

  Ибеј не треба да се земе ко референца за цени кај нас.
  Иам глеано винтиџ звучници што кај нас се наоѓаат за цени до 400-500 еур (Македонија и Србија), што на ибеј испод 1200 долари нема шанси да се, може само изнад.
   
 13. VerifiedUsers Overlay
  goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,186
  2,706
  21 Јануари 2011
  Машко
  Дај друга референца за тој таблет за цени кај нас тогаш?
   
 14. Garfield'

  Garfield'
  Gaining Experience

  257
  55
  18 Јануари 2019
  Машко
  Mkd font nemam!
  50€-70 €,dokolku najdes kupuvac za delovi ekranot vredi,baterijata,polnacot...
  android os ke treba da se nadragdi so custom rom na android 7.0,da ne 4.2 android negoviot bidejki site applikacii baraat pojak android,duplo poveke ke vredi za prodazba.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. BESKO

  Проценка SAMSUNG S8 +

  BESKO, 29 Март 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,355
 2. fuzzjaw

  Проценка Samsung Galaxy S8

  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,819
 3. Ficho
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,351
 4. l1d0v1c
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  2,555
 5. SpiritBond
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  713
Вчитување...

Сподели

Вчитување...