1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Samsung Galaxy s9 проблем со батерија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Buzuki, 22 oктомври 2019.

1. SiPy`

SiPy`
    Unbeatable

2,603
    4,517
    23 Јуни 2015
    Машко
    Тоа Battery Info не е точно воопшто, кај мене покажува 100% Health, а телефонот после 20% батерија има уште неколку секунди живот.

На Скоти и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
  2. Buzuki

Buzuki
    Intern

122
    28
    16 Јули 2013
    Машко
    Имаше некој проблеми апликацијата, едно време беше 75% кај мене, после некое време ја инсталирав ми пишуваше 100%.. па сега ете го 50тина %...

На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Buzuki

Buzuki
    Intern

122
    28
    16 Јули 2013
    Машко
    Апдејт, случајно вчера го пуштив да дотрае батеријата.. И приметив на 1% стоеше од 17 до 19 часот.. Со тие 1% истера можда 1 час сот.. Денеска пак истото се испразни релативно брзо и од 15 до 17 часот си стоеше на 1%..
    Еве две екрански слики, вчера и денеска.. Незнам која случајност е и двете слики да ги направам со 2.5ч сот.. До исклучување сигурно имаа уште некои си 10тина минути..
    Вака мислам дека е нормално, со оглед на тоа што 90% е користено со вклучен 3g интернет и 100% појачана светлина (барем преку ден)...

Сподели

Вчитување...