• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Samsung galaxy s8

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Pilsator

Gaining Experience
15 мај 2012
460
133
Здраво, телефонот е од телеком, помината гаранција, користен две години, козметички е супер, користен е во футрола. Прво проценка па најверојатно ќе оди на продажба, се продава поради ротација. Ако има заинтересирани нека пишат ПП со понуда.
Меморија: 4гб, 64гб
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1,001
748
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
7000
 

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
843
906
Како давате вака проценки, нема слика, не се знае дуал сим или не, не се знае дали има burn-in и колку.....

Моја проценка 9.000,00.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Pilsator

Gaining Experience
15 мај 2012
460
133
View: http://imgur.com/a/3SvbC8b

Козметички: 10/10

Доаѓа со кутија и се што има во неа БЕЗ слушалките.
2 заштитни (ако се пронајде третата ќе има 3 ) маски, женска боја, праска, розева или слично не знам точна боја.

Батерија држи ден, активно користење.
Може да се отклучи за сите мрежи и истото ќе биде направено од моја страна на ваше барање со код добиен од Телеком.
Burn in според мене нема (од тоа што прочитав на нет што е ) ама при средба ако сметате дека има не значи дека мора да се купи.
Едит: не е дуал

Цена: 11.500мкд
Корекции од ваша страна во ПП.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,026
Мислења
837,022
Членови
28,966
Најнов член
dedecds
На врв Дно