1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Samsung Galaxy S8 со пукнат екран

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од l1d0v1c, 18 ноември 2018.

Тагови:
 1. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  640
  1,385
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Ај ако може една проценка за Samsung Galaxy S8 Orchid Gray со пукнат екран. Се друго си функционира како што треба, а рамката и стаклото од позади се речиси не гребнати.

  Инаку станува збор за 64GB / 4GB RAM верзија.

  IMG_6193.jpg

  IMG_6191.jpg IMG_6196.jpg IMG_6197.jpg IMG_6198.jpg


  Со телефонот следува оригинална кутија, оригинален полнач и четири маски.

  IMG_6208.jpg

  IMG_6202.jpg IMG_6204.jpg IMG_6206.jpg IMG_6207.jpg
   
  На Dimson му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,470
  3,830
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  100e
   
  На l1d0v1c и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 3. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,347
  4,546
  18 Септември 2013
  Машко
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 4. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,328
  1,790
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Ако ти работи екранот тркни до ледиком мислам дека видов некаде дека за 1000-ка прават машинска промена на стакло па види дали важи и за овој модел ...
   
 5. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,819
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  Грешка си нешто ептен,стакло(не екран) е 7000 ден,а екран е 200 евра.Нема логика ова искрено што го кажуваш,ако е така никој немаше да има пукнати екрани нели,него на сите ке беа сменети.

  Ако веќе си решил да менуваш екран,само Охрид Аквариус,дечките за екрани се врв.
   
  l1d0v1c, Oktar и на gremlin им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,470
  3,830
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ako bese 1000ka nemase site da kupuvaat zastitni stakla... 7000 denari e promena na staklo.
   
  Oktar, gremlin и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 7. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  640
  1,385
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Си работи најнормално и екранот и тачот. Само стаклото е пукнато.  А постои опција да се смени само стаклото? Ако да, и ако е околу 100-тина евра, не би го продавал, би сменил и би го користел како бекап телефон.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,819
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  Има 7000 денари е.
   
  На l1d0v1c му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  695
  676
  22 Април 2013
  Машко
  Летово однесов S7 во ледиком за промена на стакло, после 3 дена отиде екранот... И секако не прифатија рекламација. Мои 2 цента - продај го каков што е, или користи го како бек ап, и онака штетата не е преголема, а може на некој нема да му смета.
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,470
  3,830
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Kolku go plati stakloto ?
   
 11. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,328
  1,790
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Моја грешка понудата им била за ајфони но секако битно ми беше и да напоменам дека може валда и само стаклото да се промени ...

  Ledikom Mobile Store
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  695
  676
  22 Април 2013
  Машко
  Мислам дека околу 3к, телефонот беше на сестра ми па не памтам точно, знам само дека бев против оти комбинацијата од таа сума, и менување на стакло/екран никогаш не ми идела, поготово пак во љедиком.
  Едит - ибутик и мобеликс според мене ако веќе мора да се менува.
   
  На l1d0v1c и Pane24 им се допаѓа ова.
 13. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  593
  336
  5 ноември 2013
  Машко
  Ако е само стаклото, не го ма дај, оргиналното си е оригинално. Инаку прашам у аквариус мислам се викаше во охрид. Тие мислам беа ефтини, за с9 ми побараа 4к. Али ако не ти смета не го ма дај мое мислење.
   
 14. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,470
  3,830
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Screenshot_20181118-155340.png
   
 15. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,476
  3,201
  24 Септември 2012
 16. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  593
  336
  5 ноември 2013
  Машко
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Torte Mobile

  Torte Mobile
  Gaining Experience

  261
  255
  17 ноември 2015
  Машко
 18. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  975
  521
  15 Декември 2013
  Машко
 19. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  640
  1,385
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Ја би рекол и до луѓето и до самсунзите :D

  Бар мое мислење: кога купувам таков телефон, со таков дисплеј (кој што сака нека каже, најбоље е) нема да го кријам позади некој screen protector. Пола од парите ги даваш за тој диспеј и греота е да се сокрие позади некое стакленце. И уопште која е поентата да купиш самсунг телефон а да не го користиш to the fullest. Не се најдобри во software, немаат најбоље build, gimmicks, итн. Едноставно имаат најбоље дисплеј.

  Е сега, што го јадев, го јадев во два случаеви. Прво јас со мојот S7 Edge, а месец подоцна и госпожата со S8-цата. И бидејки не сакам да му робувам на телефонот, напротив, он мене треба да ми служи, затоа се пребацивме на OnePlus и Pocophone. Бар знам и нешто да се деси, ефтина е промената на дисплеј. Па и screen protector да ставам, знам дека телефонот не го плаќам пошто има најбоље екран, туку software-от е тоа што вреди.

  Иначе, фала до сите за проценките. Финална одлука ќе донесам за ден-два откако ќе ја разгледам опцијата за промена на стакло. Искрено не ни знаев дека може да поминам за дупло поефтино од промената на цел дисплеј (200 евриќи).

  Доколку се одлучам да го продадам, предност ќе има @riki_staff (прв пиша) и ќе му биде пратено и пораче на време.

  Евентуално, следен на листа би бил @Venom46
   
  Sliderr, mdeni и на Jovan2389 им се допаѓа ова.
 20. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,819
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  На l1d0v1c му/ѝ се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  gokica

  gokica
  Модератор

  8,504
  10,522
  13 Јуни 2009
  Избришано тоа што не му е место тука. Кога ќе донесеш одлука информирај. Во меѓувреме нема потреба од други коментари во темава.
   
  Exooo, l1d0v1c, despotovikj и на уште 1 им се допаѓа ова.
 22. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  640
  1,385
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Одлучено е телефонот да не се продава. Може клуч на темава и благодарност до сите што оставија свои проценки и до оние кои помогнаа со совети за промена на стаклото и избор на мобилари кои го вршат тоа.
   
  Последна промена: 20 ноември 2018
  DaVoRkNe, Jovan2389 и на Ulrezaj им се допаѓа ова.
 23. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,418
  8,896
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Леле брат, Самсунгов е како да купиш Бугати Вејрон и редовен сервис да ти кошта 20.000 евра.

  Фрли го у некоја река таму и земи си друг пат Џиаоми
   
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
 24. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  640
  1,385
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  :D
   
  На DaVoRkNe и Astro им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Dark HaCkeR
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  2,057
 2. Psycore
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  2,717
 3. fuzzjaw

  Проценка Samsung Galaxy S8

  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,735
 4. Ficho
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,328
Вчитување...

Сподели

Вчитување...