1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung Galaxy S8 Silver

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од mkgunner, 27 Јануари 2020.

 1. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  154
  72
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Го продавам затоа што ми се расипа ќејфот. Само што променив нов дисплеј комплет со рамка неполн месец после тоа се појавија двете вертикални линии. Оди комплет со оригинал Samsung Alcantara Back Cover никогаш не користен. Без полнач и кутија, без нив е купен на оглас
  Не е како нов, грепки има на задното стакло, не сум прв газда
  Нема никаков проблем
  Едит
  4/64 Exynos Dual Sim SM-G950FD
  9000ден
  IMG_20200127_210116.jpeg IMG_20200127_210151.jpeg IMG_20200127_210158.jpeg IMG_20200127_210206.jpeg IMG_20200127_210215.jpeg IMG_20200127_210229.jpeg IMG_20200127_210235.jpeg IMG_20200127_210414.jpeg

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  154
  72
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  На Draynor и Oktar им се допаѓа ова.
 3. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  154
  72
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Има простор за корекција на цената, 100 евра може, без екран

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 4. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  154
  72
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
 5. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  154
  72
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  7500 последна цена
  Може замена за Amazefit GTR47 со моја доплата

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 6. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  154
  72
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
 7. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  154
  72
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
Слични теми
 1. olikomerc
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  763
 2. BESKO

  Проценка SAMSUNG S8 +

  BESKO, 29 Март 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,314
 3. fuzzjaw

  Проценка Samsung Galaxy S8

  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,698
 4. Ficho
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,297
 5. SpiritBond
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  675
Вчитување...

Сподели

Вчитување...