1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung Galaxy S8 Камера Замаглена.

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од kainn, 11 Јуни 2019.

 1. kainn

  kainn
  Intern

  25
  9
  29 Септември 2017
  Машко
  Поздрав дечки, значи купив од Сетек пред едно 6-7 месеца Samsung Galaxy S8 и се си работеше ок али пред 1 месец камерата почна да замаглува... и сега треба нон стоп да го тресам телефонот за да се исправи.... и прашајнето ми е значи телефонот е се уште под гаранција, да го носам во сетек дали ке можат да го средат проблемот со камерата?

  ова е проблемот со камерата:
  View: https://www.youtube.com/watch?v=huT-xGMZk7I
   
 2. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  92
  119
  18 Февруари 2012
  Машко
  Џабе ќе го носиш во Сет, ќе те препратат во Видео дата.
   
 3. kainn

  kainn
  Intern

  25
  9
  29 Септември 2017
  Машко
  извини ако сум noob али видео дата е? нешто центар за телефони или?
   
 4. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,384
  12,508
  2 Август 2012
  Машко
  Сервис е Видео Дата
   
 5. Скоти

  Скоти
  Gaining Experience

  184
  294
  15 oктомври 2013
  Машко
  Истово и на татко ми му се случуваше на Орео, со Оне UI се среди.
   
 6. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  92
  119
  18 Февруари 2012
  Машко
  Video Data – Service & Store
  Овластен Самсунг сервис се, мислам дека имаше уште еден сервис ама не ми текнува името.
   
 7. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  195
  118
  13 Март 2017
  Машко
  Имаат повеќе проблеми со фокусот, мислам дека е некоја „фабричка“ мана. Однеси си го во Сетек, ќе го дадат на сервис кај што треба. Или прочитај што пишува во гаранцијата.
   
 8. damil

  damil
  On your way to fame

  602
  505
  2 Јануари 2015
  Машко
  И кај мене правеше исто така, ама го средија во Алфа мобил, што како појма немам.
   
 9. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  49
  92
  30 Август 2018
  Машко
  Мислам дека е софтверски баг.
  Имаш апдејтирано на Андроид 9.0 OneUI ?
   
 10. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,241
  992
  2 Јануари 2012
  Машко
  Пробај избриши дата на камерата. Ако не се среди со тоа фактори ресет. Ако не се среди со тоа друг фирмвер и фактори ресет.
   
 11. Rac58

  Rac58
  Gaining Experience

  236
  155
  5 Јануари 2017
  Машко
  слободни активности
  Советов што го нудиш е како човекот да ја изгуби гаранцијата. kainn иди во Видео-дата, се наоѓа спроти Зоолошка, вработените се могу коректни и профрсионалци, и верувам за 10-15 дена ќе го средат.
   
 12. kainn

  kainn
  Intern

  25
  9
  29 Септември 2017
  Машко
  Проблемот е што не сум од Скопје, али не е проблем ке ги контактирам и ке прашам што / како да им го пратам телефонот :) инаку фала на сите извинете што вракам малку доцна.
   
 13. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,241
  992
  2 Јануари 2012
  Машко
  За првите две ствари нема да ја изгуби гаранцијата 100%, а за флешување на фирм не знам ама веројатно и за тоа нема.
   
Слични теми
 1. skullmonkey
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  602
 2. Ron0n

  Проценка Samsung Galaxy S6 Edge Gold

  Ron0n, 18 Април 2017, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,536
 3. BESKO

  Проценка SAMSUNG S8 +

  BESKO, 29 Март 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,250
 4. fuzzjaw

  Проценка Samsung Galaxy S8

  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,468
 5. Ficho
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,217
Вчитување...

Сподели

Вчитување...