1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung galaxy s3 neo батерија и силиконска

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од spiritBreaker, 10 Јули 2016.

 1. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,689
  3,070
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Доколку некој има или знае кај можам да најдам силиконска и батерија за Ѕ3 Нео, нека ми пише. Силиконските од ѕ3 не се фаќаат копчињата на Ѕ3 нео. Може да ми пишете тука или пп, сеедно.
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile
  Gaining Experience

  255
  234
  17 ноември 2015
  Машко
  На исто место се поставени копчињата, незнам зашто викаш дека не одговараат ... пробав исто стискаат и на нео и на обичен ... ги имам и двата со скршени екрани :)
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,689
  3,070
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  А имаш ли силиконски за продавање? Пиши ми пп за цен и локација
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,689
  3,070
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Силиконска набавена од МегаМобил, а за батеријата чекам утре да стигне :)
   
Слични теми
 1. ImWiked
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  539
 2. HardCorec
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  672
Вчитување...

Сподели

Вчитување...