• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка SAMSUNG GALAXY NOTE 9

  • Ја почнал/а темата
  • #1

gamer-eddie

Practice makes perfect
22 април 2007
1,058
1,643
Skopje
gamer-eddie's setup  
Processor & Cooler
CPU i7 4790К Deep Cool Captain 360EX
Motherboard
Asus Maximus 7 Formula
Storage
Bunch Of Disks
PSU
Cooler Master Vanguard 850W
RAM
32GB Kingston Beast 2400mhz
Video card
OnBoard madafakaz :) & понекад GTX 980Ti Matrix
Case
Corsair 780T
Mouse
R.A.T. 7
Keyboard
Asus Cerberus
Audio
Logitech G330
Monitor
BENQ GW2760
OS
Windows 7 Ultimate 64bit & гомноно 10-ка
SAMSUNG GALAXY NOTE 9, kupen od Telekom
Od prv den e staven vo futrola i staklena folija za zastita na ekranot
Seuste pod garancija full pakovanje
Posebno kupena orginalna digitalna maska na preklop koja cini 50eu samo maskata
Ne e pagjan nema nitu edna grepka
Zameneta e sega orginalna baterija vo Video Data zastapnici za Samsung
Telefonot e kako nov, se prodava od pricina sto mi zavrsi dogovorot i zemav drug so noviot dogovor.
Link za digitalnata maska:
View: https://www.youtube.com/watch?v=lv17MvnSfCI

Link za specifikacii za telefonot: Samsung Galaxy Note9 - Full phone specifications
 

Атачменти

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,015
3,462
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Од тапаток не се гледа дали е проценка или не? Ако е проценка, 300е
 

Jovan2389

On your way to fame
22 април 2013
712
701
Штип
Jovan2389's setup  
Processor & Cooler
I5 6300 HQ
Storage
1TB ; M.2 SSD Kingston 120GB
RAM
8 GB
Video card
NVIDIA Gtx 950m Gddr5 4GB
Case
Lenovo Ideapad 700-15isk
Mouse
SteelSeries Rival 300
Monitor
Lenovo Ideapad 700-15isk
OS
Windows 10
~20-21K, зачуван С9+ кој е поефтин ~50евра, се движеше пред некој месец околу 16-17К на форумов.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,096
Мислења
838,420
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно