1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung Galaxy Note 7

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од xenon, 2 Август 2016.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. xenon

  xenon
  Guru

  3,790
  9,501
  15 Јануари 2011
  Машко
  17 aвгуст 2014 гледам ја имам отворено темата за Note 4, сега малку порано. Денес лансира новата генерација Самсунг фаблет, Note 7.

  Иако се работи за 6-та генерација, уредот најверојатно ќе биде нумериран како 7 за да се стандардизира целата линија и да нема конфузија во моментот кога Apple ќе ја лансира својата 7-ма серија, па така ќе имаме S7, S7 edge, Note 7, Iphone 7...

  Лансирањето може да се следи во живо за 1 час:
  http://www.cnet.com/news/samsung-galaxy-note-7-livestream/

  [​IMG]

  Повеќе слики тука: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_7_units_and_box_leak_in_live_shots-news-19729.php

  Спецификации (да почекаме официјални).
   
  На Hristijan_95, the_maker, psyside и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. xenon

  xenon
  Guru

  3,790
  9,501
  15 Јануари 2011
  Машко
 3. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,798
  19 Мај 2011
  Машко
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,114
  26,796
  4 Септември 2008
 5. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,798
  19 Мај 2011
  Машко
 6. xenon

  xenon
  Guru

  3,790
  9,501
  15 Јануари 2011
  Машко
  Од тоа што можам да видам нема апсолутно никаква предност (освен дигитајзерот нели) пред S7 Edge! Ист процесор, рам, камера, дури помала батерија (3500 наспрема 3600мах!).
   
  На voah му/ѝ се допаѓа ова.
 7. voah

  voah
  Баниран/a

  626
  499
  5 Септември 2014
  :)


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 8. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,798
  19 Мај 2011
  Машко
  850 евра за ова :D:D
  [​IMG]
   
  На voah му/ѝ се допаѓа ова.
 9. xenon

  xenon
  Guru

  3,790
  9,501
  15 Јануари 2011
  Машко
  850е ако е никој нема да го купи уредов. За тие пари треба да е 256гб верзијата.
   
 10. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,798
  19 Мај 2011
  Машко
 11. voah

  voah
  Баниран/a

  626
  499
  5 Септември 2014
  Сека ќе има молк едно 1-2 дена и ке почнат видеа од јутуб тооо види камера :).
  850 евра ке биде ајфон 7 про што ќе го намачка како еурокрем ноте 7.
  А боите и на с7 и на ова ноте 7 се толку Ромски да ги наречам што не ми се верува дури...

  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 12. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  5.7 инчен екран на димензии 153.5 x 73.9 x 7.9 mm WOW ;)

  А овие гревовиве што мислат дека ноут 7 е конкуренција на с7 за кај се
   
  На cipiripi и psyside им се допаѓа ова.
 13. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  577
  972
  16 Јануари 2016
  Машко
  Супер што иаме инсајдер у Епл тука на форумов.. Упс не чекај, само обичен фанбој.
   
  На SpiritBond, gOJDO, nik0la_ и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Вели не мора да го купувате ес пенот посебно и не мора да го полните пред да го користите :oh:
   
  masterficx, psyside и на voah им се допаѓа ова.
 15. voah

  voah
  Баниран/a

  626
  499
  5 Септември 2014
  Извини не знаев дека треба да се пише само WOW на темава...
  А за ноте 7 се опишува само со еден збор - Жалосно.


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 16. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Не бе, можеш слободно да пишеш и НАЈКОМПЛЕТЕН телефон :oh:
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 17. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,114
  26,796
  4 Септември 2008
  Разлика од Note 5

  Водо-отпорен и водо-отпорен S пен

  Поголема батерија

  Подобрен S пен

  Ајрис скенер

  64ГБ сторејџ

  153 x 76 vs 153 x 74 (2 милиметри потесен)

  Можно (не се знае уште) UFS 2.0 gen 4 vs gen 3

  USB Type C

  SD карта

  Не би рекол дека малце работи се сменети, ама во споредба со S7 Edge не е нешто WOW, бест бај сеуште е S7.
   
  Krkac, Војвода и на RagingDemon им се допаѓа ова.
 19. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Ова е апгрејд на Ноут 5, не на галакси с7
   
  mdeni, esquimaux и на psyside им се допаѓа ова.
 20. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  577
  972
  16 Јануари 2016
  Машко
 21. voah

  voah
  Баниран/a

  626
  499
  5 Септември 2014
  Хардверски телефонот е :(...
  Гледам нема коментари оти нема 6гб рам, оти нема с821 или 8893 процесор. Ама има скенер за очи хахха и пенкалцето не се полнело па дури и подвода работело ц ц ц претпоставувам ова е најкористено во телефонот.

  Ај да се надеваме дека нандот барем ке биде побрз затоа што ништо не кажаа за хардверот од пусти срам.
  Камерата Иста ...
  Иновација нема ама баш никаква од с7 а за 1 месец му излегува најголемата конкуренција.
  Ноте 5 беше револуција затоа и се продаде во 500 примероци дебакал невиден.
  Додека ова ноте 7 единствено што видов промена е Горила глас 5... Толку.
  Ама од боите сум " воодушевен"...
  Полоша презентација не сум гледал на Самсунг.
  Во Аппле мислам дека после ова скокаат од радост.
  Кога 6с ке избрише патос со него ќе има смеа што ќе му прави ајфон 7 :)


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 22. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  И мене не ми се допадна презентацијата, ги немаше U2, или барем Јован Јованов и Магија или други шабанарии да викнеа, вака... :silentsry::silentsry:
   
  Justice for All, the_maker и на psyside им се допаѓа ова.
 23. gokica

  gokica
  Модератор

  8,475
  10,464
  13 Јуни 2009
  Јас сум презадоволен од Ноут 2 кој сеуште го користам после толку време.

  Си викав дека седумкава можеби ќе биде наредниот телефон. Ама изгледа дека сепак е поисплатливо ако веќе купувам ноут изборот да биде петката.
   
  Justice for All, STEFF, Costigan_Jr и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,114
  26,796
  4 Септември 2008
  4-ка би ти била најдобар избор, за мали пари огромен апгрејд. Барај N910C верзија.
   
  Krkac, mdeni и на gokica им се допаѓа ова.
 25. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,074
  3,721
  5 Декември 2009
  Машко
  Не сум ништо изненаден од презентацијата а и од телефонот. Скенерот за очи слабо нешто работи изгледа...
  Башка, ке притискам копче да вклучам екран, па да свајпнам па да скенира... За тоа време Редми то кај мене се отклучува со фингер и сум на пат да влезам во Наса веќе...

  Sent from my Redmi Note3 Pro.
   
  На Hristijan_95, the_maker, STEFF и уште 3 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. gokica
  Одговори:
  45
  Прегледи:
  3,850
 2. dejan_str
  Одговори:
  71
  Прегледи:
  5,728
 3. FATAL ERROR !
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,096
 4. xenon
  Одговори:
  607
  Прегледи:
  43,767
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...