1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung galaxy note 2

Дискусија во форумот 'Преостанати мобилни уреди' започната од The_EvilLord, 15 Декември 2019.

 1. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  112
  50
  26 oктомври 2019
  Машко
  Се работи за samsung galaxy note 2 кој е купен пред можеби околу 5-6 години...телефонот не е мој и е во дефект и не е во употреба...пробав да го уклучам неможе ни да се уклучи,а кога се случи дефектот девојчето проба да го форматира али неуспешно...однесен е на сервис во кочани пред околу една година и таму и рекле дека се работи за некој внатрешен чип и дека ако чипот е со код дека не постои начин да се поправи (во превод фрли го телефонот)...пробав да најдам нешто на нет и на youtube видов клип со потполно истиот случај али не видов решение...дали некој од вас има искуство со ваков проблем и дали можете да ми препорачате сервис каде би можел да пробам да го направам?
   
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,041
  26,752
  4 Септември 2008
  Не се исплати да се поправа Note 2
   
 3. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  112
  50
  26 oктомври 2019
  Машко
  знам али е емоционално поврзана со телефонот и сака да се поправи доколку е возможно..затоа и прашувам иначе знам и и реков дека не се исплати да се поправа тој телефон
   
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,041
  26,752
  4 Септември 2008
  Јави се во Алфамобил.
   
 5. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  112
  50
  26 oктомври 2019
  Машко
  ти благодарам
   
 6. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  150
  72
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Дали кога е на полнач влечи струја?
  Дали батеријата има 3.6v?

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 7. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
  Пробај со 2амп 2.5амп имам многу таблети и телефони оживеано така :)

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 8. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  112
  50
  26 oктомври 2019
  Машко
  ne reagira voopsto momentalno ni na polnac a baterijata nz dali e 3.6 :/
   
 9. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  112
  50
  26 oктомври 2019
  Машко
  prvicno telefonot reagirase kako da nema android uopste...nemase nikakov operativen sistem tuku samo naednas padna...proba prvicno ona format..pa probav jas i pojavuvase niz cel ekran crveni bukvi i eden kuo erori..a momentalno ni na polnac ne reagira
   
 10. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  150
  72
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Мора да ја измериш батеријата со унимер дали има во неа 3.6 волти, ако има а не пали ни до samsung лого има проблем на плоча, ако нема 3.6v треба да ја наполниш на надворешен полнач и да пробаш.

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На The_EvilLord му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. FATAL ERROR !
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,096
 2. xenon
  Одговори:
  426
  Прегледи:
  26,700
 3. psyside
  Одговори:
  363
  Прегледи:
  21,870
 4. fuzzjaw

  Проценка Samsung Galaxy S8

  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,696
 5. Skorp
  Одговори:
  26
  Прегледи:
  2,370
Вчитување...

Сподели

Вчитување...