• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Samsung galaxy note 2 како да ги враќам избришаните слики?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

naa2i

Intern
28 јуни 2013
1
0
Дали можам да ги враќам сликите кои ги избришав од samsung galaxy note 2 или да ми кажете некој сервис за мобилни течефони тука во Скопје што ги враќа избришаните слики и дали треба да ми е рутиран мобилниот ?
 

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,564
879
Со ова ама треба да ти е рутиран телефонот .Јас да сум твое место би инсталирал Dropbox или Google Drive и гајле да си немам за ,,не дај боже " на смартфонот :)
 

uwemi

Unbeatable
20 февруари 2011
4,761
4,212
Skopje
2b.com.mk
uwemi's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3450s
Motherboard
Gigabyte GA-z68xpUD3
Storage
Samsung EVO 840 / 320GB + 1TB HDD.
PSU
CM SilentPro 700W
RAM
2x4GB Kingston - 1333mhz
Video card
Sapphire R9 280x Vapor-X
Case
CoolerMaster K-350
Mouse
Logitech MX-518
Keyboard
A4Tech B120 Red BackLight
Audio
Creative Inspire P380 2.1
Monitor
BenQ RL27" + SyncMaster 24"
OS
Windows 7 / 64Bit
A da probas da go povrzes telefonot so PC'to i da probas so Pandora Recovery ?
 

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8,193
4,992
OHRID кај ензероно
Со ова ама треба да ти е рутиран телефонот .Јас да сум твое место би инсталирал Dropbox или Google Drive и гајле да си немам за ,,не дај боже " на смартфонот :)
A на google+ ,јас таму сликите ке редам,автоматски ми е наместено
 

Harrabed

Practice makes perfect
22 април 2013
1,370
1,430
A на google+ ,јас таму сликите ке редам,автоматски ми е наместено
И јас исто. Доста корисна работа пример кога се сликаш или кога сликаш нешто право ти дојде известување на компјутерот и на телефонот дека си сликал нешто.

Така ми е за сите телефони.

Тоа е наречено Google+ Auto Backup.
 

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,564
879
A на google+ ,јас таму сликите ке редам,автоматски ми е наместено
Па да и јас го користам сепак секој на свој кое му се допаѓа дали е Дропбокс,Гугл драјв или Гугл + или пак било кој ,,облак" и ќе користат како што ќе реди :)
 

kokica

Intern
15 јануари 2014
1
0
I jas go imam istiot problem so istiot telefon. Nesakajki gi izbrisav site siki i ne mozam da najdam covek sto moze da mi gi vrati. Znaci slikite ne bea memorirani na memoriska, tuku na memorijata od telefonot. Se javiv so ovlasten servis na Samsung i mi kazaa deka nema sansi za vrakanje na slikite, megutoa jas mislam deka postoi nacin, ili program, pa ako moze nekoj da mi kaze, Za dropbox veke e kasno.
 

uwemi

Unbeatable
20 февруари 2011
4,761
4,212
Skopje
2b.com.mk
uwemi's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3450s
Motherboard
Gigabyte GA-z68xpUD3
Storage
Samsung EVO 840 / 320GB + 1TB HDD.
PSU
CM SilentPro 700W
RAM
2x4GB Kingston - 1333mhz
Video card
Sapphire R9 280x Vapor-X
Case
CoolerMaster K-350
Mouse
Logitech MX-518
Keyboard
A4Tech B120 Red BackLight
Audio
Creative Inspire P380 2.1
Monitor
BenQ RL27" + SyncMaster 24"
OS
Windows 7 / 64Bit
I jas go imam istiot problem so istiot telefon. Nesakajki gi izbrisav site siki i ne mozam da najdam covek sto moze da mi gi vrati. Znaci slikite ne bea memorirani na memoriska, tuku na memorijata od telefonot. Se javiv so ovlasten servis na Samsung i mi kazaa deka nema sansi za vrakanje na slikite, megutoa jas mislam deka postoi nacin, ili program, pa ako moze nekoj da mi kaze, Za dropbox veke e kasno.
Probaj Pandora Recovery.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,724
Мислења
863,349
Членови
30,062
Најнов член
Goku9000
На врв Дно