1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Samsung Galaxy J8

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Gaston, 15 Мај 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,465
  2,678
  9 Февруари 2011
  Може другари проценка за телефонов?
  3GB RAM, 32GB е моделот.

  Не е пазен мазен ко што гледате од сликите.
  Екранот нема значајни грепки, ама отпозади се гледа.
  Работи на сите мрежи, дуал сим. Ќе добие Андроид 10 во јули.
  Купен е март 2019. Истечена гаранција.
  Има кутија, неотворени слушалки и британски пуњач.

  20200515_001814.jpg 20200515_001756.jpg
  --- Споени мислења, 15 Мај 2020 ---
  Дечки ај бе некоја идеја? Апроксимативно?
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,188
  2,708
  21 Јануари 2011
  Машко
  6000 ден.
   
  На Gaston му/ѝ се допаѓа ова.
 3. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  5500
   
  На Gaston му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,918
  4,143
  1 Септември 2011
  Машко
  5k
   
  На Gaston му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Garfield'

  Garfield'
  Gaining Experience

  257
  55
  18 Јануари 2019
  Машко
  85€ - 95€
  Baterija ako e vo dobra sostojba 95€
   
  На Gaston му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,465
  2,678
  9 Февруари 2011
  Фала ви дечки на проценките.
  Иде на продажба по цена од 9500 денари!!!  Се заебаам малце де :oh:

  Значи:
  @goranzoran > 6000
  @it_boy > 5500
  @DaVoRkNe > 5000
  @Garfield' > 90€ средна вредност стави = 5500 (btw батеријата е во одлична состојба)
  -------------------------
  Средна вредност и утврдена продажна цена: 5500 денари.
  Ок, пониско е од што се надевав, ама поштуем.
   
  На Oktar, PandaBomber, damil и уште 8 други им се допаѓа ова.
 7. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,465
  2,678
  9 Февруари 2011
  Заборавив да пишам.
  Продаден.
  Може катанец.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. BESKO

  Проценка SAMSUNG S8 +

  BESKO, 29 Март 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,355
 2. fuzzjaw

  Проценка Samsung Galaxy S8

  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,822
 3. Ficho
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,351
 4. l1d0v1c
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  2,556
 5. SpiritBond
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  713
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...