1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Samsung Galaxy J7 (2016) Gold

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Ficho, 30 Септември 2018.

Тагови:
 1. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  242
  190
  9 Јули 2015
  Машко
  Ве молам за некоја проценка за телефонот. Земен од ВИП, мислам дека е пројдена гаранцијата со оглед на тоа дека стигна време за нов договор. Кутија, полнач, силиконска маска. Естетски оштетувања, се гледа во сликите, само доле десно од страна ситно оштетување. 16Гб варијантата. Се продава заради тоа што е земен нов телефон со новиот договор.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  343
  473
  2 Септември 2012
  Машко
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,459
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 4. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  242
  190
  9 Јули 2015
  Машко
  Не сум ги дочекал да завршат со аплоад :))
   

  Прикачени датотеки:

  На igor_igor и cele_x им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,127
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
 6. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  242
  190
  9 Јули 2015
  Машко
  Да ти кажам право појма неам од што таму се напраила грепката. Од купување е со силиконската маска. Не е паѓан колку што знам. Бујрум кој сака во живо да го види, слободно.
   
 7. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  J7 2017 нов e 13500
  J7 2016 ако би постоел во продажба би бил 12000
  Ј7 2016, стар една година 7500.
  Ј7 2016, стар 2 години 5000.
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  242
  190
  9 Јули 2015
  Машко
  Ј7 2016 постои и најевтиниот (читајте ледиком) е 12890. Фала за проценката
   
 9. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,196
  1,845
  13 Јануари 2014
  Машко
  Во Ледиком J7 2017 е 13,490. Мислиш дека е оправдана цената од 12,890 за постариот? :)

  Ontopic, 5,000-5,500 максимум. Нема гаранција, користен е две години, и е (минимално) оштетен.
   
 10. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  242
  190
  9 Јули 2015
  Машко
  Не навлегуваме во дискусија за дали е или не е оправдана таа цена. Само пренесов дека постои телефонот за продажба и е таа и таа цена. Фала ти за проценката.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  966
  508
  15 Декември 2013
  Машко
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,817
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  На BlackOuttheWoRlD му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,524
  11 Декември 2008
  Машко
 14. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  242
  190
  9 Јули 2015
  Машко
  Фала на сите за проценките. Иде на продажба за 6500.
   
 15. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  242
  190
  9 Јули 2015
  Машко
 16. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  242
  190
  9 Јули 2015
  Машко
 17. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  242
  190
  9 Јули 2015
  Машко
 18. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  242
  190
  9 Јули 2015
  Машко
 19. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  242
  190
  9 Јули 2015
  Машко
 20. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  242
  190
  9 Јули 2015
  Машко
 21. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  242
  190
  9 Јули 2015
  Машко

Сподели

Вчитување...