• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Samsung Galaxy A70 (Black)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

despotovikj

On your way to fame
7 март 2014
1,078
538
Здраво,

Ве молам за проценка.

Од првиот ден користен со заштитно стакло и маска, меѓутоа сега кога го чистев пред да го сликам забележав ситни флеки на задниот дел од телефонот,(се обидов да ги фатам со камера), моја претпоставка е дека е од маската. Не е паднат воошто ниту сервисиран.Целосно пакување.Купен е од А1 и гаранција има до 11.09.2021.

Key Specs:

Display : 6.7 inches Super AMOLED
Memory: 128GB 6GB RAM + microSD
Chipset: Snapdragon 675
Triple camera 32mp wide, 8mp ultra vide & 8mp depth
Baterry: 4500mAh со Fast charging 25W


Во прилог слики.

IMG_20201011_135548.jpgIMG_20201011_135548.jpgIMG_20201011_135634.jpgIMG_20201011_135658.jpgIMG_20201011_135654.jpgIMG_20201011_135711.jpgIMG_20201011_135723.jpg
 

Атачменти

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
983
728
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
13k
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

despotovikj

On your way to fame
7 март 2014
1,078
538
Фала на проценките.

Може за 12к.

Испратено од Huawei P30 Pro
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #9

despotovikj

On your way to fame
7 март 2014
1,078
538
Продаден на членот @Наум Јакимовски

Долго да те служи.

Испратено од Huawei P30 Pro
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,692
Членови
28,227
Најнов член
Ivan G
На врв Дно