• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Samsung Galaxy A40

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Krk198

Gaining Experience
14 септември 2016
200
200
Krk198's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 - Wraith Stealth Cooler
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE AM4
Storage
Gigabyte SSD 256GB / WD HDD 2TB
PSU
550W Deepcool DN550 80Plus Black
RAM
8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black x 2
Video card
XFX GTS XXX Edition RX 580 4GB OC+
Со гаранција до 07.2021, без козметички оштетувања, доаѓа со кутијата со сите додатоци како од продавница. Боја црна. Слики немам како да направам, рачунајте mint состојба.

Specs
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Krk198

Gaining Experience
14 септември 2016
200
200
Krk198's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 - Wraith Stealth Cooler
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE AM4
Storage
Gigabyte SSD 256GB / WD HDD 2TB
PSU
550W Deepcool DN550 80Plus Black
RAM
8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black x 2
Video card
XFX GTS XXX Edition RX 580 4GB OC+
Оди на продажба за 7000.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,651
Мислења
829,683
Членови
28,653
Најнов член
sashka973
На врв Дно