1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Samsung Galaxy A20e

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од sp1on, 12 Јули 2019.

 1. sp1on

  sp1on
  Gaining Experience

  152
  85
  25 ноември 2013
  Машко
  Здраво, молам за проценка на следниов телефон. Купен од телеком пред недела дена со 2 години гаранција. Телефонот не е користен. Уклучен е само да се види дали работи.
  Изгледа работи само на телеком, немам вип картица да истестирам.
   

  Прикачени датотеки:

  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 2. despotovikj

  despotovikj
  Gaining Experience

  1,022
  499
  7 Март 2014
  Машко
  7500 - 8000 MKD, за брза продажба.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,974
  4,207
  28 oктомври 2008
  Ова телефонче во малопродажба е 11.000 денари, некодирано, без обврзувачки договор. Од друга страна пак, А20, кој има подобар екран (Amoled наспроти PLS), и има поголема батерија - се продава за 9.800 денари. Мислам дека предтходната проценка е соодветна, со тоа што тоа би била горна граница. Дури мислам дека 7.000 е цена за брза продажба, ако се земе во предвид дека е кодиран...
   
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Torte Mobile

  Torte Mobile
  Gaining Experience

  256
  234
  17 ноември 2015
  Машко
  7000 зошто е кодиран
  Кодирани се од телеком
  Има опција со код и не се губи гаранција нема рут чепкање ништо
  Ко воли нек изволи на ПП
   
 5. sp1on

  sp1on
  Gaining Experience

  152
  85
  25 ноември 2013
  Машко
  Фала ви дечки за проценките!
   
 6. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,358
  3,049
  4 Септември 2008
  И која цена ја одлучи?
   
 7. sp1on

  sp1on
  Gaining Experience

  152
  85
  25 ноември 2013
  Машко
  Телефонов во телеком е 11990, јас го ставам на продажба 9000. Да се декодира повеќе од 500 денари не е. Нов е телефонов и некористен да го дадам за 7к нема резон.
   
 8. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,152
  1,447
  5 oктомври 2007
  Машко
  Za taa cena imas na primer Redmi 7 nov, koj go jade ovoj za dorucek. Cenite na Telekom, a pogotovo za ovoj telefon se daleku nerealni.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На Eddytion, Speedster, DaVoRkNe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. sp1on

  sp1on
  Gaining Experience

  152
  85
  25 ноември 2013
  Машко
 10. sp1on

  sp1on
  Gaining Experience

  152
  85
  25 ноември 2013
  Машко
 11. sp1on

  sp1on
  Gaining Experience

  152
  85
  25 ноември 2013
  Машко
 12. sp1on

  sp1on
  Gaining Experience

  152
  85
  25 ноември 2013
  Машко
  Продаден. Клуч.
   
Слични теми
 1. BESKO

  Проценка SAMSUNG S8 +

  BESKO, 29 Март 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,280
 2. fuzzjaw

  Проценка Samsung Galaxy S8

  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,586
 3. Ficho
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,256
 4. l1d0v1c
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  2,074
Вчитување...

Сподели

Вчитување...