1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Samsung Earphones tuned by AKG

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од toshex, 8 Јули 2018.

 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,253
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
  Ќе ве молам за проценка на нови некористени неотпакувани Samsung Earphones tuned by AKG. Слушалките се од пакет со Galaxy S8+, купени пред некој ден, пробани се само дека пуштаат звук без да се извадени од омотот, ставани у уши или на било кој начин користени. Би сакал да ги продадам бидејќи не сум фан на слушалки кои влагаат внатре у уво, повеќе ми се свиѓаат слушалките кои доаѓаа со S6 па тие ќе си ги користам.

  20180708_140016.jpg
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,769
  3,930
  1 Септември 2011
  Машко
  600 ден,бидејќи се фејк акг,далеку се од акг.Само името го имаат на акг,ги имам користено истиве,и не се на ниво на акг.
   
  На sas_klar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,064
  2,360
  28 Јануари 2017
  Машко
  АКГ се под Харман Кардон кои пак се под Самсунг така да не се фејк. Друга работа, АКГ има колку сакаш класи на слушалки, пример, си користел С9+, земаш Самсунг Ј1 и велиш дека не е на ниво, нормално.

  Што се однесува на слушалките, подобри се од било кои од мајка шо идат со телефони, имам пробано ЛГ, Самсунг 4-5 типа, Ајфонските нови/стари, овие имаат нијансја повеќе и можам да речам подобар бас и се доста гласни без изобличување.
   
  На Zeddomazed, Arabian, tupacan и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,769
  3,930
  1 Септември 2011
  Машко
  Користев с8 и ги користев овие слушалки,и се катастрофални,ги користев и на ип 7 плус,исто имаа лош звук.

  За 1200 ден купив од Анхоч,јбл слушалки исто кој се пикаат во ушите,и се страшно јаки,ги пробав на хтц м7,ј3,ј5,с8,ајфон 6с,секаде даваат страшен звук.

  Така да слушалкиве ич не ги бива,и се далеку од класата на акг,како што пишува на нив.
   
  На sas_klar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,414
  10,187
  23 oктомври 2012
  Машко
  Слушалчињата се одлични, се сложувам со @Sharlovski дека се далеку над било кои други хатеце, матеце, елџи па и ајфон глупости што доаѓаат со телефоните. Проценката би била 400-500 денари од причина што толку коштаат и да ги нарачаш од ебиј, амазон или било каде во светот. А реално се многу поквалитетни од тоа колку коштаат, ама моментално ги има на претек па и цената е таа. Лани коштаа двојно, околу 20 долари беа.

  П.С. ЈБЛ моментално ми се на дното во квалитетот на звук, пукаат на јак бас и со тоа постигнуваат вов ефект. Реално, најголем дел од производите им се многу полоши од АКГ, Синхајсер, Аудио Техника, Б&Њ итн.
   
  На Arabian, Sharlovski, tupacan и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,253
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
  Благодарам на проценките, и мислењата за квалитет на звук. Идат за 600 денари на продажба. Испорака по карго на ваша сметка.
   
  TylerMkD, Mario.Bog и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 7. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  837
  806
  22 Април 2011
  Машко
  Резервирам пиши ми ПП
   
Слични теми
 1. Enigma
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,582
 2. spiritfly
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,021
 3. petre.dimov
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  852
Вчитување...

Сподели

Вчитување...