• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

samsung e590

  • Ја почнал/а темата
  • #1

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
ги инсталирав сите потребни драјвери иако ги немаше во пакетот кога го купив
кога ке го поврзам со USB кабелот ја чита само мемориската картица но не и вградената меморија
а преку програмата Samsung PC Studio 3 вика дека мобилниот е NotConnected
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Види на мобилниот, можеби се мести кои податоци да ги прикажува, дали од мобилен или мемориска.
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Не знам како е на Е590, но еве ќе ти кажам за D900 може е слично или исто. Во менито оди на Phone settings, потоа USB settings и тука имаш Modem (така го покажува конектиран на Samsung PC Studio 3), а имаш Mass storage каде ти ја дава мемориската картичка во My computer како USB да имаш ставено.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
мемориската е во ред ја чита
само дали можи да ја чита и вградената меморија ?
зошто ми е мака да ги префрлам на секое документите од вградената меморија на мемориската
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Значи ако сакаш од компјутер директно на мем. картичка тогаш во опцијата што ти ја кажав треба да одбериш Mass storage, а ако сакаш да ти го покажува телефонот конектиран преку Samsung PC Studio 3 тогаш одбери Modem.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
не работи пробав не знам со му е
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,807
Мислења
850,878
Членови
29,494
Најнов член
Nikimoler
На врв Дно