• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Samsung e590

  • Ја почнал/а темата
  • #1

virus_

Intern
27 ноември 2007
32
1
Moze li nekoj da mi kaze kako da odkodiram samsung e590 .
Telefonov e kupen od germanos pa sega nema sansi da se koristi so karticka od T-mobile.
Thanks.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Mm... oti da mena sansi da se koristi so druga karticka?

Jas porano imam koristeno taka.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Имаш мал милион мобиларници кои вршат декодирање. Види и по огласи...
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Telefonov e kupen od germanos pa sega nema sansi da se koristi so karticka od T-mobile.
Прво навистина не ми е јасно ова како може. Имам самсунг Д900 од Германос и од старт си користам картица на Т-мобиле. Второ поарно оди во некоја мобилара да ти го декодираат ако не се разбираш, бидејќи може нешто да зафркнеш и да МОРАШ да го носиш на сервис, но во Германос тешко дека ќе ти ја прифатат гаранцијата ако зафркнеш нешто сам.
 

tooose

Intern
13 мај 2008
18
1
Videte vaka za samsung da ne go nosite na servis no i vnimavajte navistina da e potrebno da go odnesete. Nekoi kodovi ne funkcioniraat za site telefoni.
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

*#9998*228# Battery status (capacity, voltage, temperature)
*#9998*246# Program status
*#9998*289# Change Alarm Buzzer Frequency
*#9998*324# Debug Screens
*#9998*364# Watchdog
*#9998*377# EEPROM Error Stack - Use side keys to select values
*#9998*427# Trace Watchdog
*#9998*523# Change LCD contrast
*#9998*544# Jig detect
*#9998*636# Memory status
*#9998*746# SIM File Size
*#9998*778# SIM Service Table
*#9999# Show Software Version
*#0837# Show Software Version (instructions)
*#0001# Show Serial Parameters
*#9125# Activates the smiley when charging


Custom EEEPROM Reset *2767*2878# - site poddesuvana se brisat
Full EEPROM Reset *2767*3855# - site poddesuvana se brisat mislam duri i SN. seriskiot br.
SGH S500
(*2767*688#) E2P MVT Reset
 

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
и јас имам samsung e590 и прашав за декодирање и ми рекоа 400 денари:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,199
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно