• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Samsung D900i

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
go ima li nekoj telefonov? ... na internet gledav deka treba da pusta pdf i office dokumenti ali on ne pusta ... so e najloso ne pusta i .jad i .jar

ima li nekoe resenie ili pak da imate software za samsung pa da go flash-uvam

gledav po forumi deka mn lugje imaat vakvi problemi... mislam bedno e edno da pisuvaat drugo da kupuvas... jas najvekje go zemav telot bas za text i pdf dokumentite
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Samsuнg-от од секогаш имал проблеми со jar, jad демек подржувал јава ова,она. Мислам се наоѓаше некој софтвер за инсталција на јар фајлови ,тоа ти е само претпоставка ради тоа шо го слушнав од мој другар. Би требало да отвара и pdf другар имаше послаба верзија па подржавше pdf.. за офис појма неам.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
abe znam deka treba da podrzuva pdf ali ednostavno gi koga ke gi stavin na mob. pronaogja deka e pdf ali vika can't open the file

poentata e so go nema na nego toa document viewer ... zatoa baram da ne ima nekoj dobar ispitan software za ovoj model

i nekoe po detalno objasnuvanje
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,245
16,529
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Мац, мислам дека џабе везеш. Јас пробував нешто да направам, ама не успеав. Ако можеш продај го и земи си некоја Нокиа.

Го имам 2 години и до сега ми служи ОК, но не сум нешто посебно задоволен со оглед на сумата која ја платив за него.

Мана му е што многу споро маневрира со мемориската картица од 1GB, но можда и картицата да е спора со оглед на тоа што е стара исто колку и телефонот(2 години).

Ако некој мисли да го купи да знае дека е многу скапо(најскапо) одржувањето, т.е. деловите. Пред месец или 2 ми паднана на камче и му се распарчи екранот, без притоа да се оштети маската и заштитната пластика за екранот(WTF?) Поправката ме чинеше 60 евра, од кои 50 евра беше нов екран:lut2:
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,512
3,259
Мац, мислам дека џабе везеш. Јас пробував нешто да направам, ама не успеав. Ако можеш продај го и земи си некоја Нокиа.

Го имам 2 години и до сега ми служи ОК, но не сум нешто посебно задоволен со оглед на сумата која ја платив за него.

Мана му е што многу споро маневрира со мемориската картица од 1GB, но можда и картицата да е спора со оглед на тоа што е стара исто колку и телефонот(2 години).

Ако некој мисли да го купи да знае дека е многу скапо(најскапо) одржувањето, т.е. деловите. Пред месец или 2 ми паднана на камче и му се распарчи екранот, без притоа да се оштети маската и заштитната пластика за екранот(WTF?) Поправката ме чинеше 60 евра, од кои 50 евра беше нов екран:lut2:
Istoto mu se sluci na eden prijatel, posilno go udril od masa i displejot puknal.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,675
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно