• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Samsung C450 - pomos

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Turbut

Intern
13 јуни 2008
31
0
Kupen e mobilen telefon od cosmofon vo prepaid paket Samsung C450...mu stavam karticka od T-Mobile i ne saka da raboti...Koe e resenieto, sto treba da se napravi???
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Можеби телефонот е кодиран да работи само на мрежата на Космофон. :rolleyes:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Па ако телефонот е кодиран на една мрежа (во случајов на Космофон) а сакаш да го користиш на друга мрежа (Т-мобајл), треба да се декодира телефонот. Има посебен софтвер за декодирање на Сименс. Однеси го во некој сервис и ќе ти завршат работа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно