1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung A50 vs Huawei P30 lite vs Xiaomi RN7

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Tajson, 17 Јуни 2019.

 1. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  569
  722
  25 Февруари 2016
  Машко
  Ми треба ваше мислење за телефоните во насловот.
  • Корисник тинејџер,
  • Активно користење на јутуб, играње игрици, фејсбук, инстаграм, месинџер( играат и комуницираат преку него додека играат).
  • Камера во втор па и трет план.
  Мислам дека сите три опции се 4/128.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  890
  566
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  RN7>A50>P30
   
  На Tajson му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,583
  4,413
  23 Јуни 2015
  Машко
  Samsung A50
   
  На Tajson му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Cyb3rAng3l

  Cyb3rAng3l
  Gaining Experience

  39
  64
  16 oктомври 2016
  Машко
  Xiaomi Redmi Note 7 > P30 Lite > Samsung A50

  Redmi Note 7 ти е нај исплатлив, во Ледиком имаш 6/128 за многу добра цена (13,490 денари).
   
  На Tajson му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  569
  722
  25 Февруари 2016
  Машко
  4/128 е прашав 6/128 не го носат не е за еу пазар.

  Хуавеито е 220 евра - тмобиле
  самсунгот е 230 евра - тмобиле
  шаомито е 220 евра - ледиком
   
  На Cyb3rAng3l му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Cyb3rAng3l

  Cyb3rAng3l
  Gaining Experience

  39
  64
  16 oктомври 2016
  Машко
  Шаомито дефинитивно, најдобар е за игрици и мултитаскинг (инста,фб,месенџер).
   
  На Tajson му/ѝ се допаѓа ова.
 7. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,398
  12,534
  2 Август 2012
  Машко
  A50, сврти се и не гледај назад.
   
  На DaVoRkNe, stefan_off, Скоти и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,368
  2,977
  4 Септември 2008
  А50 не е лош, плус за тинејџер кога ќе го праша екипата што телефон има што е подобро да каже Самсунг или Чаоми?
   
  DrMTR, igor_igor, Tajson и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,087
  25,381
  4 Септември 2008
  A50 како комплет, RN7 камера.
   
  На Tajson и gremlin им се допаѓа ова.
 10. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,189
  1,590
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Се согласувам, А50 како комплет е далеку подобар, најголем екран, АМОЛЕД, модерен фингерпринт сензор под екранот, добар чипсет.
   
  На olikomerc и Tajson им се допаѓа ова.
 11. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  52
  10 ноември 2017
  Машко
  Оди на самсунгот,не ризикувај со хуавеи.
   
  На Tajson му/ѝ се допаѓа ова.
 12. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,753
  1,824
  8 Мај 2007
  Машко
  Дај му да си избере кој го сака од тие.
  Што него му прави ќеиф е исто битно.
   
  На Tajson му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  569
  722
  25 Февруари 2016
  Машко
  Тоа е маката му се допаѓа шаомито поради незнам што?!, самсунгот ради екранот, а хуавеито ради алуфреимот.
  А ја сум благајната
   
  Draynor, JasSum и на yasho им се допаѓа ова.
 14. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  822
  766
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  Помеѓу тие три, RN7 поради камерата највеќе.
  Инаку личен избор би бил MI9 SE, иста цена со А50, амолед екран, и супер камера, и сето тоа во "мало" паковање.
   
  На Tajson му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  569
  722
  25 Февруари 2016
  Машко
  Кај го има Ми 9се ?, која цена?
   
 16. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  822
  766
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  На Tajson му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  569
  722
  25 Февруари 2016
  Машко
  Не многу е поскап 325 евра излегува , А50 е 230 евра.
  Сепак благодарам на постот, го разгледав топ е Ми 9се ама и ван буџет, не ни траат нешто телефониве повеќе од година дена :(.
   
 18. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  646
  2 Април 2008
 19. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  569
  722
  25 Февруари 2016
  Машко
  Купивме А50 4/128 , црн , на прв поглед телефончето лепота, импресии за другите работи подоцна.
   
  На Speedster, maci, Draynor и уште 6 други им се допаѓа ова.
 20. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  52
  10 ноември 2017
  Машко
  Аууу лепота е самсунгот,создравје да го користиш...
  Стави некоја слика од а50тката да ја видиме у живо преку слика...
   
 21. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  646
  2 Април 2008
  создравје да си го користите
  од каде го зема? колку пари?
  ако е од ледиком,дали ти дадоа фискална и гаранција?
   
 22. head1

  head1
  Intern

  27
  23
  15 ноември 2016
  Ледиком фискални не дава, а гаранцијата е од кај нив, а не од кај овластените сервисери за Самсунг

  Sent from my EML-L29 using Tapatalk
   
 23. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  646
  2 Април 2008
  добро има ли маж да ги пријави во инспекција?
  како може фискална да не даваат и гаранција на муабет?

  како можеме сите ние да плаќаме даноци на државата а тие не?
   
 24. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  569
  722
  25 Февруари 2016
  Машко
  Го земавме од мобилара, со гаранција од телеком, 230 евра.
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 25. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,930
  3,498
  5 Декември 2009
  Машко
  Може, јер МаЌедонија... Ако доволно длабоко одиш до џебот на рекетарите, очигледно е дека може. :)
   
Слични теми
 1. Necromancer
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,498
 2. Harrabed
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,363
 3. fuzzjaw
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  497
 4. PC_GAMER
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  567
 5. mihovkris
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  348
Вчитување...

Сподели

Вчитување...