1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung A50 A50s

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Deksa, 4 Јануари 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,679
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На оваа слика мене ми личи рамката ко изгребана, а маска ко да не гледам...
   

  Прикачени датотеки:

  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,333
  780
  12 Април 2017
  Машко
  Ако не се грепки земи забриши го не се прави пич :D
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,444
  6,554
  27 Март 2014
  Не е изгребано ништо. Маската е извадена на таа слика.
   
 4. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  510
  370
  9 Февруари 2012
  Машко
  Nejke da mi go prodade mene zatoa ne go brise :)

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 5. cipiripi

  cipiripi
  Gaining Experience

  293
  317
  7 Септември 2010
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,679
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  А што се тие белите линии на рамката ако не се гребаници? Рефлексии од нешто? Или? Стварно ме интересира.
   
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,444
  6,554
  27 Март 2014
  Слушај искрено немам ни време ниту сакам да се убедувам со некого за нешто. Одблесок од стаклото се белите линии покрај рамката. Добро си пиша псај. Се после него е бесцелно да се коментира. Имате слики, ви оставам да коментирате дали имало рефлексија, прав или влакно од сијамска мачка на телефонот. Комедии..
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,679
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Извини ако со нешто те налутив. Само посочив нешто што на мене ми личи на гребаници. Претпоставувам дека и на други така ќе им личи. Прави малку забуна бидејќи си пишал во насловот "без гребка", па затоа и го посочив. Очекував дека ќе направиш нови фотки каде јасно се гледа дека телефонот е "без гребка" и "без точка", а не вака да реагираш.
   
  На Futurelakimens, Deksa, krema и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,322
  2,036
  13 Јануари 2014
  Машко
  Белите линии мене ми личат на влакненца нечистотија, фатени за лепакот на работ на стаклената фолија. Се собираат после подолго носење телефон в џеб, ми се десило на 2-3 телефони досега. Не се бришат со крпче зошто се залепени, можат да се изгребат (со нешто пластично, да не се оштети стаклото/фолијата). My 2¢.
   
  На Molec му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,735
  27,412
  4 Септември 2008
  Ќе отворам тема после за еден трик за чистење.
   
  olikomerc, Deksa и на it_boy им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,567
  3,993
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Vlakna se be nub !
  Aj opuli se ubo deka strcaat...
   
 12. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,444
  6,554
  27 Март 2014
  Не дека реагирам.. Само немам време да коме ирам нешто што нема никаква цел . Еве го одговорот, да не повторувам. 2-те центи се твои

   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Nikola G

  Nikola G
  Gaining Experience

  70
  73
  18 Септември 2017
  Машко
  Абе мора сол во секоја манџа да ставите.
  Човекот пишал дека бара телефон, втор член му понудил. И ако им одговара на двајцата ќе се договорат. Ако не здравје.

  Одма телефонот ваков бил таков бил.
  Влакна имал, земја имал. Безвезе.

  Пишал членот се купува и на тоа треба да остане. Незнам како не ве мрзи да анализирате слики и да кажувате дали нешто чини или не.
  Толку ли ви е досадно?
   
  На DrMTR и Скоти им се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,179
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  Ја па секој ден околу 100 км поминувам :offended:
  Ќе го донесеме s9
  A70 од скопје ако сакаш со целосно пакување, кутија, футрола, некористени слушалки, со гаранција од ледиком до 06.2021 пиши ПП
   
  Последна промена: 26 Јануари 2020
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Rac58

  Rac58
  Gaining Experience

  246
  166
  5 Јануари 2017
  Машко
  слободни активности
  Значи ова се невидени провокатори г-дине DrMTR. На се сакаат да бидат миродија. Искрено јас во потполност Ви верувам како на еден од поискусните и постари членови на форумов.
  Испратено од SM-A705FN преку IT.mk форум апликација
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  510
  370
  9 Февруари 2012
  Машко
  Kluc, kupeno nadvor od forum, fala na ponudite.

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
 17. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,631
  10,214
  24 Јуни 2009
  Машко
  И какво паметно телефонче купи?
   
 18. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,735
  27,412
  4 Септември 2008
  S9+
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,631
  10,214
  24 Јуни 2009
  Машко
  Епа нека е за убо, убаво да ти лизга тачот.
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...