Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Samsung a40, tablet t510, huawei mate 20 lite

Статус
Затворена за нови мислења.

Pilsator

Gaining Experience
15 мај 2012
500
139
Pilsator додаде нов оглас:

Samsung a40, tablet t510, huawei mate 20 lite - Проценка

Samsung galaxy a40 sm a405fn
Galaxy tab sm-t510 - една година стои во кутија
Huawei mate 20 lite

Сите уреди се зачувани без оштетувања, немаат гаранција, користени со заштитно стакло и маска.
Прво проценка па оди на продажба.
Фала!

Видете го целиот оглас...
 

Enis-Phantom

On your way to fame
18 ноември 2013
345
507
Небитно
Може да допишеш повеќе инфо за уредите колку рам/сториџ имаат бидејќи и тоа има влијание за проценките и секако по некоја слика за физичката состојба исто така не би била на одмет.
 

Pilsator

Gaining Experience
15 мај 2012
500
139
galaxy tab
32gb
wifi
64bit octa core
10.1 “
8 mp + 5 mp
2gb ram
silver

huawei i samsung 4gb 64gb

Козметички 9/10, имаат мали гребаници по рамката, дисплеј и задна страна се скоро како нови.
Со таблетот има и розева футрола која е оштетена и не е баш чиста и оди гратис.
Со huawei има заштитна маска црна (заштитно стакло е извадено зошто имаше воздух)
Може да испратите понуда со цени и во ПП.

edit: самсунг телефон е продаден надвор од форум
huawei оди без полнач. Има кутија и заштитна фолија во кутијата (ако на некој му менува) и видлива гребаница на раб од пад (десно долу) слика во пп доколку се договориме за цена.
таблетот нема полнач.
 

Атачменти

 • viber_image_2023-01-04_22-11-56-707.jpg
  viber_image_2023-01-04_22-11-56-707.jpg
  204,9 KB · Прегледи: 56
Последна промена:

Pilsator

Gaining Experience
15 мај 2012
500
139
Нов таблет бил 10-12к последно така да мислам 4500 дека е фер цена.
Таблет: 4500мкд - резервиран, прв во пп уште пред да има цена
Хаваи телефон: 4500мкд
 
Последна промена:

Pilsator

Gaining Experience
15 мај 2012
500
139
Веќе имам неколку пораки за таблетот. Таблетот е резервиран за @boksata вчера пиша во ПП 14:17 до крај на викенд ќе се знае дали ќе го купи (поверојатно) или не.
 

Pilsator

Gaining Experience
15 мај 2012
500
139
Huawei сеуште на продажба. Се додава буџет од телеком 20.000 во замена за 15.000 кеш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно