1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Samsung A20e Blue

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од StalkeR, 11 Март 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,109
  3,776
  5 Декември 2009
  Машко
  Продавам нов неотпакуван A20e, модел A202F-DS. Боја сина. Neverlock.
  Гаранција нема.

  [​IMG]

  Цена : 8,000 денари.

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
 2. damil

  damil
  On your way to fame

  732
  732
  2 Јануари 2015
  Машко
  Колку килобајти е?
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,109
  3,776
  5 Декември 2009
  Машко
  Какви килобајти...
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,005
  2,550
  21 Јануари 2011
  Машко
  32
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,109
  3,776
  5 Декември 2009
  Машко
  Изгледа на тоа мислел. Да, телефонот е 3/32Gb, тоа е едина верзија од него.

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,109
  3,776
  5 Декември 2009
  Машко
 7. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,109
  3,776
  5 Декември 2009
  Машко
  7800 денари..

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,109
  3,776
  5 Декември 2009
  Машко
  Продаден надвор од форум.

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
Слични теми
 1. Busav
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  887
 2. DaVoRkNe
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,085
 3. olikomerc
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  771
 4. sp1on

  Проценка Samsung Galaxy A20e

  sp1on, 12 Јули 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,215
 5. Torte Mobile
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  432
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...