• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Samsung 870 EVO 250 & 500GB

salamander

Gaining Experience
16 ноември 2011
207
232
Кочани
salamander's setup  
Processor & Cooler
3770K, NH-D14
Motherboard
Sapphire Pure Platinum z77
Storage
850EVO 500GB + 6+TB
PSU
Antec HCP-1000
RAM
32GB Corsair Dominator
Video card
980
Case
Cosmos II
Mouse
Logitech G700s, MX518
Monitor
Philips 22' 16:10
OS
64bit Win10
Pisto pm ne gledas tuka da si prasam, prakjas li po kargo, ako prakjas prati mi go od 500GB i kazi da ti pisam info na pm ili kade sakas
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,713
Мислења
863,124
Членови
30,059
Најнов член
Tihomir82
На врв Дно